01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Trinkelės. Kas svarbiausia renkantis šią dangą?

trinkelėsTrinkelės – tai viena iš populiariausių dangų visame pasaulyje kurias įprasta matyti namų ar sodų kiemuose, gatvėse, įvažiavimuose ant šaligatvių ir t.t.

Ji ne tik atrodo patraukliai, tačiau kartu yra laikoma ilgaamžiu, patikimu pasirinkimu grindims kloti.

Vystant naujo namo projektą, svarbu pagalvoti apie daugelį aspektų – stogo danga ir papildomos jos priemonės kaip difuzinės plėvelės jai saugoti, apšiltinimo sprendimai kuriuos naudosime, ar apdaila – svarbu įvertinti viską, jeigu norime susikurti jaukius ir tinkamai įrengtus namus.

Kokią dangą pasirinksime savo kiemo erdvėms grįsti, taip pat turės įtakos tam jaukumui. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindines trinkelių grindims ypatybes – t.y. Pagrindines jų rūšis ir tai kas svarbiausia norint pataikyti su jų dizainu.

Pagrindinės trinkelių grindims rūšys ir jų ypatybės

Trinkelių yra naudojamos kelios pagrindinės rūšys. Kiekviena iš jų pasižymi savitomis savybėmis.

  • Betoninės – ko gero pati populiariausia trinkelių rūšis naudojama tiek privačių namų kiemuose, tiek pėsčiųjų takams, įvažiavimams ar gatvėms grįsti. Jos yra itin vertinamos dėl savo patvarumo, tinkamumo įvairiam klimatui, be to ir prižiūrėjimas ganėtinai paprastas. Platus jų pasirinkimas taip pat skaitomas dideliu privalomu dizaino atžvilgiu, tiesa pilkos betoninės trinkelės išlieka populiariausios dėl mažesnės kainos. Įmanomi ir trinkelių su tarpais žolei augti variantai, kurie pastaruoju metu vis dažniau matomi aikštelėse ir parkuose.
  • Klinkerio – kitaip dar vadinamos degto molio trinkelėmis pasižymi natūralumu ir ilgaamžiškumu. Ypač vertinama jų savybė yra tai, jog jos yra itin atsparios šalčiui, rūgščių ir kitų cheminių elementų poveikiui palyginus su kitomis trinkelių rūšimis. Čia vėl gi yra įmanomi įvairaus dizaino ir spalvų variantai, puikiai tinkantys namuose ar viešoje aplinkoje. Vienintelis minusas – tai, jog klinkerio trinkelės yra kiek brangesnės, todėl toks projektas reikalautų daugiau investicijų.
  • Natūralaus akmens – pastarasis variantas paprastai yra sutinkamas rečiausiai ir beveik visada tik privačiose teritorijose. Įstabaus dizaino ir tvirtumo, šios trinkelės sudaro solidumo ir prabangos vaizdą. Puikus atsparumas aplinkos veiksniams atsiranda dėl pagrindinių šių trinkelių sudedamųjų dalių – t.y. Bazalto ir granito. Tiesa, jų kaina taip pat yra nemaža.

Kokios bendros savybės yra itin svarbios renkantis šią dangą?

Renkantis trinkeles savo kiemui, taip pat svarbu įvertinti ir bendras jų ypatybes.

Tai yra:

Plytelių storis

Plytelių svoris yra svarbus priklausomai nuo to ko kur trinkelių dangą planuojame kloti. Kaip pavyzdys, pėsčiųjų takui užteks plonesnių trinkelių, nei tarkime kelio dangai pritaikytai reguliariai važiuojančiam transportui.

Įprastai kiemo takui užtenka 5 cm storio plytelių, tuo tarpu keliui kur reguliariai važiuoja automobiliai ar sunkusis transportas, jau reikėtų storesnių, iki 8 cm plytelių dangos.

Plytelių forma

Kalbant apie plytelių formą, mūsų šalyje populiariausios yra standartinės stačiakampio formos trinkelės.

Vis dėl to, po truputėlį populiarumo įgauna ir netradicinių formų plytelės kurios visai teritorijai suteikia daugiau neįprastą vizualinį aspektą.

Spalvinė gama

Trinkelės kaip dangos rūšis pasižymi itin plačia spalvine gama, nepriklausomai nuo to kokios rūšies variantą pasirinksime. Daugiausiai opcijų, ko gero, vis tiek bus renkantis populiariausias trinkeles iš betono.

Nors populiariausias pasirinkimas yra pilkos betoninės trinkelės, galima rinktis ir kiek mažiau įprastas juodas, rudas, žalias, raudonas, geltonas ir t.t. Molinės klinkerio plytelės taip pat pasiūlys nemažai pasirinkimo galimybių – nuo šviesiausio iki tamsiausio molio atspalvio.

Galiausiai, natūralaus akmens variantai gali sužavėti įvairiais akmens atspalviais kurie padės kurti prabangos vaizdą aplinkoje.

Klojimo raštas

Galiausiai svarbu įvertinti ir plytelių klojimo raštą. Šis aspektas pagrinde bus svarbus bendro kuriamo vaizdo atžvilgiu. Pusinis, lenktas, centrinis ir pintas sujungimai paprastai yra dažniausi žmonių pasirinkimai.

Tiesa, populiarėja ir neįprasti plytelių klojimų būdai kur yra maišomos skirtingų dydžių ir spalvų trinkelės, kurios padeda sukurti išties unikalų vaizdą.

Pabaigai

Šiandien trumpai aptarėme trinkeles kaip grindų dangos variantą. Iš esmės, pagrindiniai dalykai galvojant apie šią dangą būtų įvertinti kokios rūšies variantas jums labiausiai tiktų ir įvertinti bendrąsias jų ypatybes.

Tokiu būdu rasite idealų variantą savo aplinkai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika