01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Tinkamai atlikta stogo sąmata. Ką žinoti?

stogo sąmata ką žinoti

Stogas – viena iš svarbiausių, o kartu ir sudėtingiausių namo konstrukcijų.

Planuojant jo projektą, labai svarbu tinkamai įvertinti daugybę faktorių siekiant ne tik pagal visus lūkesčius įvykdytų darbų, tačiau taip pat ir geriausios įmanomos kainos.

Tiesa, kadangi pilną stogo konstrukciją paprastai sudaro nuo keliolikos iki keliasdešimties skirtingų elementų, atlikti tikslingą sąmatą pačiam namo savininkui bus tikrai nelengva.

Juk reikia įvertinti ne tik tokius kriterijus kaip skardinė stogo danga, apdailos ar izoliaciniai elementai, tačiau atsivelgti į pačio stogo konstrukciją, projekto lokacija ir t.t.

Šiame straipsnyje nutarėme aptarti keletą su stogo sąmata susijusius klausimus: kaip ji turi būti atliekama teisingai, ko kiek yra pagrindiniai elementai nuo kurios priklauso projekto kaina ir kaip pasirinkti geriausią variantą pagal savo situaciją?

Kas geriausiai atliks stogo sąmatą?

Savaime suprantama, kainą apytiksliai galite pasiskaičiuoti ir patys, tačiau tikslią sąmatą atliks tik kvalifikuotas, su jūsų projektu dirbantis specialistas.

Jis gebės tinkamai įvertinti dabartinę jūsų stogo būklę (jei tarkime, seną dangą keičiate nauja), tiksliai apskaičiuoti stogo išmatavimus, įvertinti privažiavimą iki objekto ir tokiu būdu pateikti tikslią darbų įgyvendinimo kainą.

Kiek elementų sudaro pilną stogo projektą?

Paprastai pilną stogo projektą sudaro nuo keliolikos iki keliasdešimt elementų kuriuos būtina įvertinti norint tikslios projekto sąmatos.

Pagrindinės stogo elementų grupės būtų:

 • Stogo danga – bituminė, šiferio, plieninė stogo danga ar kita jūsų pasirinkta danga.
 • Apdailos elementai – įlajai, vėjalentės, kamino apdaila ir pan.
 • Izoliacinės medžiagos – akmens ir stiklo vata, izoliacinės plokštės ir t.t.
 • Lietaus nuvedimo sistema – latakai, laikikliai, jungtys, ir t.t.

Nuo ko priklauso sąmatos kaina?

Kaip jau minėjome, sąmatos kaina susideda iš daugelio dalykų, todėl norint tikslingų apskaičiavimų, bus svarbi eksperto akis. Vis dėl to, galima įvardyti keletą bendrinių dalykų, kurie tam turės įtakos.

Dabartinė stogo būklė

Esant rimtiems stogo pažeidimams, jį pakeisti nauju kainuos kur kas daugiau, nes greičiausiai reikės ir naujų izoliacinių medžiagų ir pačios konstrukcijos atnaujinimo.

Stogo plotas

Didesnės apimties stogas paprastai kainuoja brangiau, tačiau vienas dangos kvadratinis metras esant didesniam stogui paprastai būna su nuolaida.

Pasirinktos medžiagos

Sąmatos kaina taip pat priklausys ir nuo pasirinktos stogo dangos varianto, apdailos, izoliacinių medžiagų ir kitų būtinųjų elementų. Kokybiškesni, žinomų gamintojų variantai paprastai pasižymi didesne kaina.

Stogo konstrukcija

Kuo sudėtingesnė stogo konstrukcija, tuo paprastai bus didesnė projekto kaina. Neįprasti pjūviai, papildomi elementai tokie kaip stoglangiai ar kaminai – didina galutinę kainą. Puikus pavyzdys – valminis stogas.

Lokacija

Įtakos sąmatai turės ir projekto lokacija. Jei rangovui tenka važinėti iš toli ar objekte sudėtingas privažiavimas dėl kurio gali prireikti net papildomos įrangos, tai taip pat bus kainą didinantys faktoriai.

Stogo nuolydis

Didesnio nuolydžio stogų projektai taip pat pasižymės didesne kaina dėl darbų sudėtingumo.

Kaip išsirinkti geriausią sąmatą jūsų situacijai?

Vertinant skirtingus įmonių pasiūlymus, svarbu atsižvelgti ar į galutinį dokumentą yra įtraukti šie potencialiai aktualūs aspektai:

 • Pasirinktas dangos tipas, spalva
 • Dangos montavimo ir tiekimo darbai
 • Seno stogo nuėmimo ir utilizacijos darbai
 • Lietaus nuvedimo sistemos, izoliacinės medžiagos, papildomos konstrukcijos
 • Varžtai, vinys, kniedys ir kiti būtini įrankiai
 • Leidimai iš savivaldybės (jei jų reikia)
 • Darbų garantija ir draudimas
 • PVM suma

Atkreipus dėmesį į šiuos aspektus, kur kas paprasčiau bus įvertinti kokio rangovo pasiūlymas jums bus geriausias.

Pabaigai

Deramai atlikta stogo sąmata – itin svarbus žingsnis ieškant geriausio varianto pagal savo biudžetą.

Tikslų paskaičiavimą galės atlikti tik patyręs, aukštos kompetencijos specialistas kuris atsižvelgs į tokius dalykus kaip pasirinkta stogo danga, apdailos ir funkcinius konstrukcijos elementus, stogo formos ypatybes ir pan.

Na, o sužinoję keletą sąmatos variantų ir tinkamai juos įvertinus, nesunkiai rasite tai kas jums tinkamiausia.

Reikia pagalbos su stogo projektu? Susisiekite su manostogas.lt kolektyvu palikdami užklausą ir mūsų komanda pateiks jums pasiūlymą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika