01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Parapetai. Kas tai ir ar reikalinga stogui?

parapetai kas taiNesvarbu apie kokios paskirties pastatą eitų kalba, faktas, jog jo įrengimas visuomet reikalauja tam tikrų papildomų elementų galėsiančių apsaugoti pagrindines namo struktūras.

Ar tai būtų jo konstrukcija, mūsų skardinė stogo danga ar apšiltinimo medžiagos, tinkama apsauga nuo aplinkos poveikio bus visuomet reikalinga projekte.

Vienas iš efektyviausių tokių sprendimų yra skardinio stogo parapetai kurie ne tik suteikia papildomą apsaugą nuo drėgmės ir vėjo poveikio stogui, tačiau kartu jį daro saugesniu ir užtikrina geresnę bendrą namo estetiką.

Šiame straipsnyje – plačiau apie stogo parapetus ir ar verta tokius sprendimus įsirengti ir savo projekte.

Visų pirma, ką laikome stogo parapetu?

Paprastai tariantai, parapetas – tai nedidelė skardos sienelė kurios pagalba yra aptveriama stogo danga. Šio komponento pagrindinis tikslas yra apsaugoti stogą nuo kritulių, vėjo ir kitų aplinkos poveikio, tačiau verta paminėti ir kitą suteikiamą jo naudą.

Toks elementas suteikia stogui daugiau vientisumo, taip padedant pasiekti žymiai gražesnį bendrą vaizdą bei palaikyti didesnę stogo tvarką. Taip pat parapetai vertinami ir dėl savo saugumo ypatybių suteikiamų namo stogui.

Renkantis tokį produktą savo projektui, pagrindinis dalykas, savaime suprantama yra atkreipti dėmesį į parapeto kokybę.

Ypač svarbu atsižvelgti į pačią skardą kuri buvo panaudota gaminyje, kaip ji buvo apdirbta ir lankstyta bei tai, kokie papildomi komponentai buvo naudojami parapetus sustiprinti. Į visus šiuos klausimus jums turėtų atsakyti statybos įmonė su kuria bendradarbiaujate ties savo projektui.

Jei pasirinksite kokybišką produktą, beliks atliks tinkamus montavimo darbus ir parapetai jums tarnaus daugelį metų į priekį.

Kokią pagrindinę funkciją atlieka parapetai?

Kaip minėjome aukščiau, šie stogo komponentai gali atnešti tiek praktinės, tiek vizualinės naudos.

Pagrindines dvi jų parapetų funkcijas galėtume apibrėžti taip:

  • Protekcinė – čia kalba eina apie parapetų suteikiamą apsaugą stogui ir namo konstrukcijai apskritai. Tokie elementai padeda apsaugoti mūsų dangą nuo vėjo, vandens bei kitų klimato poveikių. Jie taip stogą verčia saugesniu ir mums.
  • Grožinė – kita itin svarbi parapetų funkcija yra suteikiama estetinė nauda. Šie komponentai suteikia daugiau vaizdinio vientisumo stogui, paslepia dangos kyšojimus ir kitus ant stogo esančias sistema.

Kokią yra blogai sumontuotų parapetų rizika?

Kaip ir su bet kokiu kitu namo komponentu ar sistema, norint jog parapetai sėkmingai mums tarnautų ir atliktų savo funkciją – privaloma užtikrinti kokybiškus montavimo darbus.

Pataupius ant jų ir pasamdžius žemos kompetencijos darbuotojus, neužilgo gali tekti gailėtis. Didžiausia problema kuri gali atsirasti dėl prastai sumontuotų parapetų yra netinkamas drėgmės nutekėjimas ir pasekoje atsiradę dangos bei namo konstrukcijos pažeidimai.

Jei tokioje situacijoje atsidūrėte, verta žinoti, jog nedelsiant reikia permontuoti stogo parapetus.

Pertvarkymas paprastai yra atliekamas tokiais žingsniais:

  1. Senieji parapetai yra nuimami nuo stogo
  2. Užtikrinamas teisingas nuolydis krituliams
  3. Montuojami nauji parapetai pritaikyti būtent to projekto stogui.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra stogo parapetai, jų funkcijas ir tai ar jie reikalingi namo projektui. Norint užtikrinti tinkamą namo konstrukcijų apsaugą ir pagerinti bendrą projektų estetiką, šie komponentai yra itin vertingi.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika