01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Stogo dengimo šiferiu pagrindai

šiferio dengimas pagrindaiStogo dengimas šiferiu – procedūra reikalaujanti specifinių žinių ir patirties, norint tinkamai atlikti šiuos darbus.

Vis dėl to, mūsų tautiečiai – žmonės kurie mėgsta tokio pobūdžio darbus atlikti patys, nors ir egzistuoja nemažai rizikos suklysti dengiant stogą, kas vėliau gali pareikalauti apskritai viską perkloti iš naujo.

Šiame straipsnyje mes pasidalinsime šiferinio stogo dengimo pagrindais.

Žinome, jog tai yra viena iš populiariausių stogo dangų visai kaip ir skardinė stogo danga, todėl šie patarimai jums leis darbus atlikti kokybiškiau.

Kodėl apsimoka rinktis šiferio stogą?

Šiferio stogo danga namų savininkams atneša nemažai privalumų, ko gero dėl to lietuviai ją taip mėgsta.

Žemiau aptariame pagrindinius šiferinės dangos privalumus.

 • Ilgaamžiškumas – kiekvienas norime, jog su stogu problemų nebūtų dešimtmečius. Šiferinė stogo danga pasižymi apie 20 metų tarnavimu, priklausomai nuo to kaip stogą jūs prižiūrėsite.
 • Garso izoliacija – dar vienas pliusas šios dangos yra puiki izoliacija nuo aplinkos garsų. Tai galioja lietaus krituliams, ledukams ar vėjui. Tiesa, būtina pasirūpinti geru įrengimu, kitaip atsiranda rizika dangai skilti, jei kruša yra labai didžiulė.
 • Taupumas – šiferinis stogas atrodo tikrai simpatiškai, tačiau tai nėra itin brangi medžiaga stogui dengti. Be to, palyginus su kitomis dangomis, jos reikės pirkti stogui kiek mažiau.
 • Nedegus – papildoma apsauga nuo galimo gaisro. Galėsite būti ramūs žinodami, jog objektą bus lengviau užgesinti atsitikus nelaimei.

Senos dangos pašalinimas

Pirmas dalykas kuo reikia pasirūpinti dengiant šiferinį stogą yra senosios dangos pašalinimas. Labai pasirūpinti, jog senoji danga yra tinkamai utilizuojama, pamačius stogo plėvelės pažeidimus reikėtų nedelsiant juos pašalinti.

Bet koks ekspertas jums pasakys, jog stogo plėvelė yra dar svarbesnis dalykas už pačią stogo dangą, kadangi jos pagalba mes galime apsaugoti savo namo konstrukciją nuo kritulių, vėjo ir drėgmės poveikio. Čia efektyvios bus tiek hidroizoliacinės, tiek difuzinės plėvelės.

Kartu reikėtų atlikti tinkamus skaičiavimus kiek dangos jums reikės. Visuomet yra geriau nusipirkti jos šiek tiek daugiau, kadangi lengviau bus atlikti reikalingus pjaustymus ir sutaupysite laiką nevažiuodami šiferio pirkti antrą kartą.

Šiferinio stogo dengimas

Paprastai šiferis yra laikomas viena iš paprasčiausių medžiagų stogo dengimui kuriai nereikia specialios technikos ar prietaisų. Svarbiausia, atlikti viską tvarkingai ir kruopščiai, sudėlioti lakštus tinkamai pradedant nuo apačios ir judant į viršų. Naudokite tvirtinamąsias detales kurios padės dangą pritvirtinti norimoje vietoje,

Kuomet viską sudėliosite, pasirūpinkite, jog viskas stovi stabiliai, jūs turite įrengę lietvamzdžius ir kitas priemones kurios užtikrins ilgą stogo tarnavimą.

Dažniausios klaidos dengiant šiferinį stogą

Dirbant su šiferiu kai kurios klaidos pasitaiko kur kas dažniau nei kitos. Jas pateikiame žemiau.

 • Nesandarios plėvelės – kaip minėjome, stogo plėvelės yra būtina priemonė norint tinkamai apsaugoti namo konstrukciją nuo kritulių poveikio, todėl turite pasirūpinti kokybiškomis plėvelėmis ir jų įrengimu.
 • Ne sausas medis – jūsų namo konstrukcijai naudojama mediena privalo būti tinkamai išdžiovinta prieš atliekant darbus. Kitu atveju vėliau atsiras labai didelių problemų su pačia konstrukcija ir reikės labai brangaus remonto.
 • Geriau pirkti medžiagas su garantija – pigesnis šiferis dažnai neturės garantijos iš gamintojo, todėl jo įsigyti nerekomenduojame. Geriau jau pamokėti kiek daugiau, tačiau išvengti bėdų vėliau dėl pigesnių medžiagų pasirinkimo.
 • Dangos geriau nepjaustyti – nemažai žmonių galvoja, jog jie sutaupys laiko pjaustydami šiferinius lakštus į mažesnes dalis, tačiau toks sprendimas tik atneš dar daugiau bėdų, kadangi medžiaga bus ne tokia sandari.

Svarbiausios priemonės atliekant dengimo darbus

Norint užtikrinti, jog darbus atliksite gerai, reikia iš anksto pasirūpinti svarbiausiomis darbo priemonėmis.

Jos yra:

 • Polietilenas
 • Smulkmenos – varžtai, vinys, plaktukai ir t.t.
 • Darbo aukštyje įranga
 • Virvės saugumui
 • Konteineris šiukšlėmis
 • Naujoji stogo danga.

Pabaigai

Šiferinė stogo danga yra tikrai nesudėtinga įrengti, tačiau užtikrinti gerą darbą gali tik patyrę specialistai. Todėl, jei bent kiek abejojate savo sugebėjimais, geriau pasisamdyti darbininkus.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika