01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Statybiniai blokeliai ir jų ypatybės. Kas svarbiausia?

Statybiniai blokeliai ką žinotiStatybiniai blokeliai – vienas svarbiausių elementų namo statybose, kaip ir tinkama stogo danga, kaip pavyzdžiui, skardinė stogo danga.

Kuomet ateina metas atlikinėti mūrijimo darbus, ši priemonė tampa viena iš svarbiausių norint namui suteikti tvirtą ir ilgaamžę struktūrą.

Deja, tačiau daugelis žmonių arba tiksliai nežino arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokias statybines medžiagas jie perka savo namams.

Renkantis blokelius, būtina tai daryti su atsakingu požiūriu.

Tiesa, pasirinkimo yra tikrai nemažai, todėl su statybos darbais daug patirties neturinčiam žmogui gali būti pakankamai sunku išsirinkti tinkamus blokelius savo namams.

Šiame straipsnyje mes būtent apie juos ir šnekėsime bei pagrindinius dalykus kuriuos reikia žinoti apie statybinius blokelius ir jų ypatybes.

Kokios pagrindinės klaidos daromos renkantis statybinius blokelius?

Dažniausiai pirkėjas klaidingai renkasi produkciją remdamasis tokiais principais:

 • Pigiausios produkcijos pasirinkimas
 • Nėra atsižvelgiama į pačią sienos struktūra
 • Pasitikima mūrininkų patarimais aklai
 • Neatkreipiamas dėmesys į tai, kokią apkrovą gali atlaikyti pati konstrukcija
 • Neapskaičiuojamos išlaidos atliekant sienų lyginimo darbus
 • Netinkamai įvertinamas pačių blokelių sandarumas.

Ir kt.

Kodėl žmonės yra linkę rinktis patį pigiausią variantą?

Paprasčiausias to paaiškinimas yra tame, jog žmonės nėra linkę rūpintis tomis statybinėmis medžiagomis bei elementais kurie nebus laisvai matomi išorėje. Nemažai kam atrodo, jog užteks turėti vien tvirtas namo sienas, o viskas kitas išsispręs savaime.

Žinoma mums patiems būtų sudėtinga tinkamai įvertinti visą projektą ir jo sąmatą, tačiau galime iškart pasakyti, jog kokybiški mūro blokeliai čia atlieka labai svarbų vaidmenį. Todėl skirkite daugiau dėmesio renkantis juos bei atsiklauskite daugiau ekspertų nuomonių.

Ar visada galima pasikliauti tuo ką sako mūrininkai?

Jei neturime jokios statybų patirties, mums svarbus kiekvienas patyrusio specialisto patarimas statybų procese. Kuomet ateina eilė galvoti apie mūro blokelių pirkimą, vėl gi mums yra aktualus klausimas, taigi kokius blokelius vertėtų rinktis?

Dažnai šio klausimo paklausiame ir mums darbus atliksiančių mūrininkų. Tačiau mūrininkas yra viso labo darbuotojas kuris dalyvaus tik pačiuose pradiniuose namo statybos etapuose. Jam aktualu yra statybų greitis, o ne kokybė pačio statinio.

Tikėtina, jog jis patars tokią produkciją kurią būtų galima greičiau įrengti, o jam – pereiti prie kitų kitų projektų, Jei mūrininkas nedaug žino apie blokelius, jo patarimas gali būti net gi pavojingas statybų eigoje, kadangi vėlesniuose etapuose klaidas reikės atitaisinėti kitiems žmonėms.

Kodėl pati sienos konstrukcija yra toks svarbus dalykas?

Konstrukcija – tai namo dalis nuo kurios iš esmės priklauso kokiu pobūdžiu reikės atlikinėti visus statybos darbus. Dėl to joje reikėtų įvertinti viską nuo pamatų iki stogo.

Čia reikės įvertinti tokius dalykus kaip:

 • Matmenis ir įstrižaines
 • Stiprumą ir galimas apkrovas
 • Vieta ne tik blokeliui, tačiau šiltinimo medžiagoms
 • Sandarumas tarp sienos ir pamato jungties
 • Mūrijimo sandarumą
 • Blokelių laidumas orui
 • Elektros, kanalizacijos, santechnikos ir kitos sistemos joje
 • Langų ir durų montavimas

Ir kt.

Būtinai pasitarkite su statybos darbų vadovu bei įsitikinkite, jog viskuo yra pasirūpinta.

Ar labai blogai jei mūro blokeliai yra nelygūs?

Paprastai jei pasirenkamas pigiausių mūrinių blokų variantas, greitai tenka nusivilti jų nelygumais, kadangi toks brokas čia yra pakankamai dažnas dalykas. Tai kartu reikš ir papildomas išlaidas kuomet vėliau atlikinėsite sienos lyginimo darbus.

Lyginimo metu, statybininkai bandys taisyti situaciją šiltinimo medžiagomis tokiomis kaip putplastis ar akmens vata. Dėl šios priežasties gali atsirasti nemaži tarpai sienos, kas reikš, jog sumažės jos energinis efektyvumas ir ji liks šalta.

Kitas dalykas, jei blokeliai bus pagaminti nesandariai, reikės ne tik juos taisyti šiltinimo medžiagomis, tačiau papildomai kartu juos ir tinkuoti. Galiausiai problema bus išspręsta, tačiau ar verta vargti bandant sutaupyti jeigu galima pasirinkti kokybiškus blokelius?

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius dalykus apie mūrinius blokelius. Nors daugelis apie tai nesusimąsto, tai yra viena iš svarbiausių medžiagų jūsų namo statybose. Taigi, būtinai rinkitės kokybišką produktą, nes pataupymas šiuo atveju gali brangiai atsieiti.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika