Tvora savo funkcija yra svarbi tuo, jog ji ne tik saugo, tačiau ir puošia namo teritoriją. Pasak statybos ekspertų, tvorą vis dėl to geriausia yra rinktis pagal konkretų žmogaus poreikį.
Jei norime daugiau privatumo teritorijoje, ko gero rinksimės metalinę, skardinę ar medinę tvorą kurios tikslas labiau yra pridengti mūsų teritoriją.
Tokiu atveju mūsų nenuvils ir skardinė stogo danga namuose.
Jei tikslas daugiau yra įrėminti savo sklypą, tuomet, ko gero, apsistosime ties segmentine ar strypų tvora.
Taigi, svarbiausias dalykas yra žinoti kokią konkrečiai funkciją tvora atliks, o tik tuomet galime pradėti galvoti apie jos estetiką, spalvą, kokius pamatus klosime ir t.t.
Šiame straipsnyje – plačiau apie pagrindines, populiariausias tvorų rūšis.
Metalinės tvoros – visuomet stilingos ir patikimos
Jei jūsų pagrindinis tikslas yra apsaugoti savo teritoriją nuo piktų kėslų ir kartu turėti ilgaamžę tvorą, tuomet geresnio varianto nei metalinė tvora tikrai nerasite. Joms būdingas itin tvirtos konstrukcijos profilis, kurio pagrindą sudaro storos suvirintos metalo dalys.
Pasak statybininkų, geriausia yra rinktis monolitines, tai yra iš suvirintos vientisos metalo medžiagos pagamintas tvoras. Nors jos kiek brangesnės už kitus metalinio profilio tvorų variantus, tai yra labai tvirta ir patikima tvora.
Šiek tiek už mažesnę kainą pirkėjas visuomet gali įsigyti ir vertikalių strypų tipo tvorą, nesunkiai priderinamą bet kokia paskirčiai. Apskritai pastarasis variantas yra vienas iš populiariausių dabartinėje rinkoje. To priežastys yra strypinės tvoros universalumas ir lengvas suderinamumas prie skirtingo tipo teritorijų ir namų.
Vienas iš pagrindinių metalo tvorų privalumų yra tai, jog žmonės savo namams gali rasti tikrą stilių įvairovę, ar tai būtų modernus ar klasikos įkvėptas variantas.
Kartu verta pabrėžti ir jos antikorozines savybes. Ruošiant šias tvoras, beveik visi gamintojai jas dengia specialiu cinko sluoksniu skirtu prailginti tvoros tarnavimo laikotarpį. Taigi, belieka išsirinkti kokio stiliaus tvoros norite ir jau galima galvoti apie jos įrengimą.
Na, o kai jau jas įsirengsite, priežiūra taip pat nebus sudėtinga. Tereikės retkarčiais nuplauti, kad nesikauptų dulkės. Žinoma, būna ir atvejų kuomet pradeda luptis metalinių tvorų dažai. Tuomet reikia padengti naują cinko sluoksnį ir vėl jas perdažyti.
Skardinė tvora – tikras modernaus žmogaus sprendimas
Skardinių tvoralenčių tvoros – tai pat vis daugiau populiarumo sulaukiantis variantas. Jos padeda žmonėms susikurti išties saugią ir privačią aplinką, atribojant savo namų erdvę nuo kitų.
Tokio tipo tvoros turi ir nemažai privalumų – ilgas tarnavimo laikotarpis, praktiškumas, didelis spalvų ir stilių pasirinkimas.
Jų pagaminimui paprastai yra naudojami aukštos kokybės plieno skydai, dengti storu cinko sluoksniu ir kokybiškais dažais. Dėl šios priežasties tvoros tarnauja išties ilgai ir išlaiko savo išvaizda net ir palikus ją be priežiūros.
Kitas privalumas – tai jog jos yra labai lengvai montuojamos. Tokias tvoralentes galima montuoti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, priklausomai nuo to kokio stiliaus varianto mes norime.
Vienintelis tokių tvorų minusas – tai, jog jos nėra tokios tvirtos kaip tradicinės metalinės tvoros, tačiau privalumais tikrai pranoksta kitus tvorų variantus.
Paprastai skardines tvoras renkasi tie, kurie nori kažko panašaus į medinius variantus, tačiau kur kas lengviau prižiūrimo varianto.
Medinės tvoros – kur kokybė yra svarbiausia
Nors medinės tvoros paprastai asocijuojasi su didele priežiūra bei rūpesčiais, nemažai daliai žmonių tai yra pats jaukiausias ir mieliausias variantas.
Pasak ekspertų, norint susitvarkyti su dažniausiai pasitaikančiomis šių tvorų problemomis – vabzdžiai, saulės poveikis, puvimas, ar grybelio, būtina pasirūpinti tinkamu tvoros medienos impregnavimu.
Tinkamai paruošta tvora sėkmingai gali tarnauti net iki 20 metų, o palyginimui su kitais, kartu yra ir geriausias variantas pagal kainos ir kokybės santykį.
Didžiausias tokių tvorų minusas – tai, jog išblunka jos lentų spalva. Todėl kas kelerius metus yra būtina tinkamai ją perdažyti, norint išlaikyti spalvinį žavesį.
Nors šią technologiją naudoja ne visi rinkos gamintojai, tačiau ieškantiems medinių variantų, būtina pagalvoti apie tuos kurie siūlo termiškai apdorotos medienos tvoras.
Paprastai mediena čia būna apdirbama daugiau nei 260° temperatūroje, kas reiškia, jog iš medienos yra visiškai pašalinama dregmė, dingsta puvimo, parazitų ar grybelio gresmė.
Deja, bet tokie variantai būna ir brangesni, būtina pasirūpinti papildoma medienos priežiūra, kadangi nuo didelio saulės kiekio tvora paprasčiausiai išbluks. Tokį dalyką išsprendžia kokybiškos alyvos sluoksnis padengtas ant medienos.
Segmentinė tvora – praktiškiems žmonėms
Vienas galimas kompromisas tarp kainos ir kokybės yra ažiūrinės tvoros. Jos atrodo tikrai gerai ir tuo pačiu metu suteikia gerą teritorijos apsaugą. Jei jūs esate didelės teritorijos savininkas, toks variantas turėtų būti vienu iš pirmųjų apie kurį galvojate.
Pati tvora estetiniu atžvilgiu yra per daug neiššokanti ir palyginus su mūro, metalinėms ar medinėmis tvoromis yra tikrai neblogas ir nebrangus tvoros variantas.
Kadangi jos pagamintos iš metalinės vielos, žinoma, joms būdinas ir ilgas tarnavimo laikotarpis. Tačiau, statybų ekspertai įspėja rinktis pagal ES standartus gaminamų tvorų variantus ir negalvoti apie pigius pakaitalus.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme pagrindines tvorų rūšis. Kiekviena iš jų turi tam tikrų pliusų ir minusų, todėl norint išsirinkti sau tinkamiausią variantą, būtina įsivertinti kokią funkciją ji pas jus atliks.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: