Ko gero savaime suprantamas dalykas visiems namų savininkams yra tai, jog tinkamai prižiūrint savo namo stogą, galima kaip reikiant ilgiau pratęsti tai, kiek jūsų skardinė stogo danga ar bet kurios kitos rūšies danga tarnaus.
Jei kasmet bent po kelis kartus tikrinsite savo stogo būklę, bus daugiau šansų, jog laiku pastebėsite įvairius jos pažeidimus ir taip greičiau juos pašalinsite, kas sutaupys pinigų ir žinoma, nepadarys didesnės žalos stogo kokybei.
Nors vyrauja įsitikinimas, jog svarbiausia yra prižiūrėti stogą žiemą, kada už lango minusinė temperatūra, ne ką mažiau yra svarbu tikrinti stogą pavasario ir vasaros laikotarpiu.
Taip yra dėl to, jog po žiemos paprastai, iškyla nemažai dangos minusų. Šiame straipsnyje – apie tai kaip patikrinti ir prižiūrėti stogo dangą šiltuoju metų laiku.
Tinkamas stogo prižiūrėjimas šiltuoju laikotarpiu
Tikrinti stogą reikėtų periodiškai, todėl iš esmės galima išsiskirti šiltojo sezono tikrinimus į vasarą ir pavasarį. Pavasarinis patikrinimas yra vienas iš svarbiausių, kadangi kaip jau minėjome, neretai po žiemos išlenda įvairiausių stogo dangos defektų.
Juos laiku sustabdžius, galime laisvai užkirsti kelią, jog šie defektai nesiplės ir nedidės, taip išvengiant didesnių nuostolių ir prastėjančiam stogo funkcionalumui. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir patikrinimo vasarą, kuris taip pat turi didelę reikšmę saugojant pačią stogo konstrukciją.
Pavasario tikrinimas
Visa esmė pavasarinio tikrinimo metu yra įdėmiai apžvelgti visą stogo dangą – pastebėti kiekvieną iškilusią pūslelę ar įtrūkimą. Jas reikėtų tiksliai suskaičiuoti ir pasižymėti. Kitas dalykas, užtikrinti, jog nei vienas dangos plotas nėra be pabarsto.
Būtina atkreipti dėmesį į stogą ne tik iš išorinės pusės, tačiau ir patalpų vidaus. Jei matosi pratekėjimas, tuomet tikrai yra tam tikras pažeidimas kurį reikės taisyti.
Būtent hermetiškumo sistemos yra labai pažeidžiamos atšiaurių sąlygų, todėl reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į jų būklę. Kartu šis patikrinimas turėtų apimti ir pačios skardos būklės ir sutvirtinimo įvertinimu.
Visos šios dalys paprastai yra laikomos probleminėmis, todėl jos reikalauja ypatingo dėmesio.
Vasarinis tikrinimas
Paprastai vasarinė inspekcija trunka kur kas trumpiau nei pavasarinė. Čia procedūra turėtų iš esmės būti panaši, tikrinant viršutinius stogo dangos įtrūkimus ir jeigu yra galimybės, juos pašalinti.
Kitas dalykas – vėlgi peržiūrėti ar viskas gerai su stogo hidroizoliacinėmis medžiagomis, ar pavyzdžiui nėra kokių iškilimų ir t.t. Pastebėjus bet kokius trūkumus, žinoma, reikėtų imtis nedelsiant juos tvarkyti.
Kokios būna dažniausios plokščių stogų problemos?
- Paviršiaus pažeidimai – tai ko gero yra dažniausia tokių stogų problema. Todėl tikrinant stogo būklę, reikėtų ne tik atkreipti dėmesį į jas ir imtis jų sprendimo, tačiau kartu minimalizuoti kiek įmanoma labiau pažeidimus ateityje.
- Samanojimas – samanų ir kitokių organinių šiukšlių kaupimasis taip yra viena iš dažniausių problemų. Pastebėjus jį patikrinimų metu, žinoma, nedelsiant šią problemą reikia šalinti.
- Apkrovos – stogo eksploataciją žinoma galima užtikrinti ir kaip reikiant sumažinant apkrovas esančias ant jo. Jei tenka dažnai laipioti ant stogo, rekomenduojama įrengti specialius vaikščiojimo takus mažinančius dangos stresą.
- Latakai – tai ypač aktualu po žiemos periodus. Juos apskritai reikėtų tikrinti maždaug kas 2 savaites.
Į ką reikėtų kreipti daugiausiai dėmesio?
Nors iš esmės galima sakyti, jog svarbu prižiūrėti visą stogo dangos plotą, vis tik tam tikros vietos reikalauja kiek daugiau dėmesio. Joms galima priskirti išėjimus ant stogo, lietvamzdžius, apskardinimus, turėklus, ventiliacijos angas ir t.t.
Galiausiai, jungiamosios vietos ir konstrukcinės siūlės, kurios taip pat yra laikomos vienomis iš jautriausių vietų.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme plokščių stogų priežiūrą šilto sezono metu. Po atšalusių orų, mūsų danga gali būti pažeista, todėl norint šias problemas išspręsti, reikia atlikti įdėmų patikrinimą ir nedelsiant imtis problemų sprendimo.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: