01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Pirties statybos. Ką reikėtų žinoti?

Pirties statybos. Ką reikėtų žinotiLietuvoje pirties tradicijos yra tikrai gilios, o tikėtina, jog bent vienas iš mūdūsenelių, tėvų ar prosenelių tikrai ją buvo pastatę savo sodybos kieme.

Ko gero ir dėl to jaunesnėms kartoms ir toliau norisi tęsti tas pačias tradicijas bei įrengti visiškai naują ir modernią pirtį.

Tiesa, dabartiniais laikais pati pirties rolė taip pasikeitė. Kuomet mūsų protėviai ten eidavo praustis, dabar didžioji dalis žmonių ten vyksta vien dėl pramogos ir smagiai praleisti laiką.

Tokia pramoga gali būti įgyvendinama įvairiomis formomis, na o dėl šios priežasties atsirado ir įvairesnio pobūdžio pirčių. Šiuolaikinės pirtys kur kas našesnės ir prabangės, o jų sandarumą neretai užtikrina skardinė stogo danga.

Vis dėl to, manome, jog reikėtų laikytis paprastumo principo statant pirtį. Dėl šios priežasties šiandien pašnekėsime apie pačius elementarius pirties statybos pagrindus.

Ar pirties statybai reikalingas leidimas?

Atsakymas čia priklausys nuo tai kokio pobūdžio pirtį jūs planuojate statyti. Jeigu ji – nedidukė ir menantis įprastas jai matmenis, tuo pirčiai bus taikomos tokios pat sąlygos kaip vasarnamiui ar sodybos pastatui, o pirtis bus laikoma kaip nesudėtingo pobūdžio statinys.

Vis dėl to, jeigu planuojate didesnės pirties statybas, jau reikės atsižvelgti į jos matmenis ir kvadratūrą. Jokio statybos leidimo nereikės jeigu jūsų pirtis neviršis 6 metrų tarpatramio, 8 metrų aukščio ir 80 kvadratinių metrų ploto.

Tiesa nereikėtų pamiršti ir kitų niuansų. Tokio tipo pirtis be leidimo gali būti statoma tik kaimo vietovėje arba sodo paskirties sklype, jeigu vietoje negyvena daugiau nei 3 tūkstančiai gyventojų. Na, savaime aišku, pirtį taip pat bus draudžiama statyti istorinio, kultūrinio ar ekologinio paveldo vietovėse.

Kokią pirtį rinktis bus geriausia?

Nusprendus kokių dokumentų ar leidimų jums reikės, galima pradėti galvoti apie pačias projekto ypatybes. Tai reikėtų daryti nuo tikslios pinigų sumos kurios galite leisti savo pirties statybos, na ir žinoma, norų pirčiai.

Reikėtų apmąstyti ir tai, kiek dažniausiai žmonių ta pirtimi naudosis. Jeigu tai bus tik jūsų šeimos nariai, pilnai užteks apie 2,5 m aukščio varianto, kurio plotas maždaug 2,5 m x 2,5 m. Tai galiotų tiek elektrinės, tiek malkinės pirties modeliui.

Priešingu atveju, jei jūsų sodyboje dažnai lankysis ne tik jūsų giminaičiai ir draugai, tuomet, natūralu, jog erdvės norisi tikrai daugiau. Būtent tai ir bus faktorius suteikiantis daugiau pirties komforto.

Galiausiai reikėtų apsispręsti dėl pačio pirties veikimo tipo. Pagrindiniai tipai yra drėgna, vidutinė ar sausa pirtis. Jeigu tiksliai nežinote kas jums geriausiai tiks, tuomet žinoma, reikėtų patiems išbandyti kiekvieno tipo pirtį.

Pagrindinis kriterijus nulemsiantis skirtumą tarp šių tipų – akmenų kiekis. Kuo jų bus daugiau, tuo daugiau bus ir drėgmės.

Kiek gali kainuoti?

Daugiausiai įtakos pirties kainos, žinoma, turės jos dydis. Didesnės patalpos, daugiau statybų ir t.t. Tiesa, svarbu yra ir šeiminimo poreikiai, norimos panaudoti medžiagos ir t.t. Taigi, reikėtų atsižvelgti ir ką jūs patys norite matyti projekte.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme keletą pagrindinių faktorių apie pirtis ir jų statybą. Tai – smagus statinys kurio nori daugelis. Vis dėl to, čia ne mažiau yra svarbu apgalvoti visas smulkmenas ir turėti gerą statybų planą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika