01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

OSB plokštės. Ką būtina žinoti?

osb plokštės

Pilnai įgyvendinti namo projektą – nelengva užduotis kuri paprastai trunka net kelerius metus.

Tas ypač tiesa jeigu į procesą aktyviai įsitraukiame patys, taip siekdami užtikrinti, jog viskas atitinka mūsų lūkesčius iki pat smulkmenų.

Nors tikėtina, daugumą darbų atliks patyręs specialistas kuris išmano visus niuansus, turėti papildomų žinių apie statybines medžiagas, tokias kaip, aliuminio stogo danga, tikrai nepakenks, ypač jei planuojame aktyviai dalyvauti ir patys.

Šiandien straipsnyje – apie vieną iš plačiausiai statybose naudojamų medžiagų – OSB plokštes. Aptarsime tai, kas apskritai yra ši medžiaga, kur ji naudojama ir pateiksime keletą patarimų į ką atkreipti dėmesį prieš įsigyjant jas.

Kas apskritai yra OSB plokštės?

OSB plokštės – tai iš medžio drožlių ir sintetinių dervų mišinio gaminamos plokštės, dažnai pasirenkamos kaip nebrangus sprendimas įrenginėjant garažą, palėpę, sienas ir kitas panašias konstrukcijas.

Dažniausiai ruošiant šias plokštes yra naudojama drebulės ar pušies mediena pasižyminti puikiomis universalumo savybėmis.

Pagrindinės OSB plokščių ypatybės yra:

  1. Itin lengva apdirbti ir montuoti dėl lygaus jų paviršiaus
  2. Tvirta struktūra jas leidžia montuoti, net ir konstrukcijų kampuose.
  3. Patrauklus kainos ir kokybės santykis užtikrina, jog tinkamą variantą ras kiekvienas.

Kaip išsirinkti OSB plokštes savo projektui?

Tam, kad būtų lengviau išsirinkti, pateikiame keletą patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Paskirtis – pirmas dalykas apie ką reikėtų pagalvoti yra tai, kam šios plokštės bus naudojamos. Priklausomai nuo to ar planuojate grindų, sienų ar namų konstrukcijos įrengimą, aktualūs bus skirtingi plokščių parametrai, todėl į tai būtina atkreipti dėmesį.
  • Pagaminimo medžiaga – OSB plokštės yra gaminamos iš skirtingų medžio drožlių rūšių, o dažniausiai – pušies ir drebulės. Nuo to vėlgi priklausys plokštės savybės ir kiti parametrai, jų tinkamumas norimam projektui įgyvendinti.
  • Matmenys – nesvarbu apie kokio tipo statybos projektą eitų kalba, būtina žinoti tikslius plokščių matmenis. Ypač dėmesį reikėtų atkreipti dėmesį į plokščių storį, nuo kurio priklausys ne tik plokštės savybės, tačiau ir kaina.

Kas geriau fanera ar OSB plokštės?

Tiek faneros, tiek OSB plokštės yra itin dažnas pasirinkimas įvairiausioms namų konstrukcijoms, todėl natūralu, jog žmonės lygina jas tarpusavyje, svarstydami ką įsigyti savo projektui.

Trumpą šių medžiagų palyginimą pateikiame ir mes:

  • Kaina – kainos atžvilgiu OSB plokštės yra žymiai pigesnės nei medienos faneros.
  • Tvirtumas – OSB ir faneros plokštės pasižymi  panašiu tvirtumu, nors fanera yra laikoma kiek stipresnės konstrukcijos medžiaga.
  • Atspara drėgmei – fanera paprastai pasižymi geresnėmis atsparumo drėgmei savybėmis nei OSB plokštės. Tiesa, įsigijus kokybišką, iš tankios medžiagos pagamintą OSB plokštės variantą, prarasite ne daug, o išleisite žymiai mažiau.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme pagrindinius aspektus apie OSB plokštes – kas ši medžiaga apskritai yra, kokios jos pagrindinės savybės ir kaip išsirinkti idealiausią variantą savo projektui.

Galima sakyti, jog šio tipo plokštės yra tikrai universalus pasirinkimas puikiai tinkantis tiek namo konstrukcijai, ar, tarkime, sienų ir grindų įrengimui. Svarbiausias dalykas – gerai pagalvoti apie tai kokiai paskirčiai naudosime šias plokštes ir nepagailėti investicijos į aukštos kokybės medžiagą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika