01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Medienos dažymas. Ką reikia žinoti?

medienos dažymasMediena – ko gero pati populiariausia medžiaga naudojama statybose, visai kaip ir skardinė stogo danga naudojama stogdengystėje.

Ją galime rasti nuo pačių smulkiausių detalių iki didžiųjų savo konstrukcinių dalių skirtų namams statyti.

Tiesa, kuo daugiau jo naudosime savo statybose, tuoj daugiau priežiūros priemonių reikės tinkamai medžiui apipavidalinti.

Vienas iš tokių komponentų yra būtent dažai – atliekantys ne tik estetinę, tačiau ir funkcinę rolę ant medžio. Pasižvalgius po internetines parduotuves, greitai darosi aišku, jog rinka jiems yra tikrai nemažai ir rinktis yra iš daug ko.

Tačiau ekspertai sutiktų, jog pigiausio varianto iš karto rinktis tikrai nevertėtų. Tam, kad surasti geriausią dažų variantą, būtina įvertinti keletą pagrindinių faktorių, kuriuos šiame straipsnyje mes ir aptarsime.

Pakalbėsime ne tik apie dažus, bet pateiksime ir keletą patarimų kaip dažyti medį.

Paviršiaus paruošimas

Norint tinkamai atlikti medienos dažymo darbus, visų pirma yra itin svarbu tinkamai paruošti tą paviršių kurį jūs planuojate dažyti, o ne vien nusipirkti tinkamos rūšies dažus. Net ir patys brangiausi dažai turės menką efektą, jeigu prieš dažant mediena nebus tinkamai apdorota dažymo darbams.

Pirmas dalykas ką galėtumėte atlikti tai tinkamai nušlifuoti planuojamą dažyti paviršių švitrinio popieriaus pagalba. Po nušvitrinimo vertėtų nuvalyti paviršiuje esančias dulkes, o vėliau vėl tinkamai nušlifuoti, kad užtikrinti maksimalų lygumą.

Po šių dalykų reikėtų medienai suteikti protekcinį sluoksnį kuris apsaugos medį nuo drėgmės, pėlėsio ir panašių dalykų. Tik atlikus visus šiuos veiksnius jau galima pereiti prie pačio medienos dažymo.

Dažai pagal savo paskirtį

Kaip žinia, vidui ir išorei skirti dažai yra visiškai skirtingi, todėl dažus reikia tinkamai atsirinkti ir pagal jų paskirtį. Tam tikri mikroorganizmai gali prisidėti prie medienos paveikimo ir irimo, todėl prieš dažant tiek išorę, tiek vidų patartina juos tinkamai impregnuoti apsauginėmis medžiagomis.

Vis dėl to, lauke esanti mediena bus labiau pažeidžiama aplinkos veiksnių tokių kaip krituliai, drėgmės, temperatūros pokyčių, todėl tinkamas impregnavimas čia yra neatsiejamas dalykas.

Kartu vidui ir išorei skirti dažai šiek tiek skirsis ir savo kompozicine struktūra, todėl pasikonsultavus su specialistai, nesunkiai galėsite nuspręsti ar išorei ar vidui vis dėl to tokie dažai yra labiau tinkami.

Įtakos turės ir medžio rūšis

Renkantis dažus įtakos gali turėti ir pati naudojama mediena. Kaip pavyzdys, tamsesnių tonų medienai papildomai reikės naudoti specialų gruntą kuris skirtas kovoti su drėgme ir neleisti jai skverbtis.

Jei nežinote koks dažas jūsų tipo medienai bus pats geriausias, eksperto-konsultanto patarimas šiuo atveju bus pats geriausias dalykas. Vis dėl to, jeigu norite, jog jūsų dažyta mediena tarnautų ilgai ir kokybiškai, pataupyti šiuo aspektu tikrai nevertėtų.

Investavus į kokybiškus dažus užtikrinti maksimalų įmanomą savo medienos tarnavimą. Prie to pačio, itin svarbu pasirinkti ir teisingas dažymo technologijas, tokio atveju bus tikrai puikus rezultatas.

Pabaigai

Dažant medieną vienas svarbiausių aspektų yra tinkamas dažų medienai pasirinkimas ir žinoma, kokybiškų medžiagų įsigijimas. Vis dėl to, nereikėtų pamiršti ir pačio medienos apdorojimos kuris ir didžiąja dalimi užtikrinti, jog darbas bus atliktas kokybiškai ir tinkamai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika