01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Lauko dažai. Ką žinoti?

lauko dažaiDažymas lauke – tai procedūra kurią turime atlikti itin kruopščiai, ar tai būtų visiškai naujam namui ar periodinis jo sienų perdažymas kas kelerius metus.

Vis dėl to lauko sąlygos būna pakankamai negailestingos, todėl būtina žinoti tai kada tai daryti yra geriausia.

Paprastai kiekvienas ekspertas jums pasakytų, jog dažyti yra geriausia tuo metu kai už lango pavasaris ar ruduo. Toks metų laikas pasižyminti tinkamiausia lauko temperatūra ir drėgmės kiekiu lauke.

Tokios sąlygos taip pat gerai tinka ir pasikeisti stogo dangą ar nukloti naują jeigu tokį darbą esate suplanavę, na o skardinė stogo danga šiuo atveju bus tikrai geras pasirinkimas.

Grįžtant prie dažymo lauke, norint sėkmingai atlikti šiuos darbus, būtina žinoti keletą pagrindinių aspektų. Šiame straipsnyje mes papasokime apie tai kaip tinkamai pasirinkti dažus lauko dažymo darbams.

Kokius dažus geriausia pasirinkti lauko dažymui?

Paprastai lauko dažymo darbams yra pasirenkami tirpiklinio pagrindo dažai, tiesa tuomet kai lauko temperatūra ir paviršiaus ant kurio dažai bus tepami yra aukštesnė nei 7 laipsniai šilumos. Kitas variantas – lateksiniai dažai, tokiu atveju jei temperatūra yra didesnė nei 10 laipsnių šilumos.

Tirpikliniai dažai žemesnėje temperatūroje kur kas labiau sutirštėja, todėl juos aplikuoti sienoms darosi žymiai sudėtingiau, darbai užtrunka ilgiau, o ir pats džiūvimo procesas užtrunka daugiau laiko. Be to, tikėtina, jog čia atsiras nutekėjimų, nelygumų ar raukšlių.

Kalbant apie standartinius lateksinius dažus, jiems taip pat labiau yra tinkama šilta temperatūra, tiksliau bent jau ta kuri siekia 10 laipsnių šilumą. Ypač blogai jie veiks jeigu lauke tuo metu yra daug drėgmės. Tokiu atveju, lateksiniai dažai prasčiau sukibs su sienų paviršiumi, atsiras nutekėjimai bei trūkinėjimai.

Jei vis dėl to ryžtatės šiuos darbus vykdyti atšiauresnėmis sąlygomis, geriau yra rinktis būtent lateksinius dažus, tiesa tuos kurie geba būti efektyvūs žemose temperatūrose iki 2 laipsnių šilumos. Pastarieji variantai yra skirti būtent tada, kuomet už lango yra šaltesni orai, taigi dažus sėkmingai bus galima pakloti ir tada.

Svarbiausia – įvertinti aplinkos sąlygas

Kitas dalykas į ką svarbu atkreipti dėmesį kuomet renkamės dažus yra saulės poveikis. Rudenį, kaip pavyzdys, dienos vis trumpėja, o tai reikš, jog mus mažiau laiko per kurį galėtų sėkmingai išdžiūti dažai.

Jeigu dažymo darbams pasirinkote tirpiklinio pagrindo dažus, tuomet čia saulės šviesa kaip reikiant svarbi, kadangi tokie dažai džiūna oksidacijos principu. Geriausia darbus pradėti ankstyvą ryta, tuomet dažams suteiksite daugiau laiko sėkmingai išdžiūti.

Žinoma, reikia nepamiršti ir drėgmės faktoriaus, kadangi ji paveiks apskritai visų dažų džiūvimą, o ypač lateksinio pagrindo variantų. Jei sinoptikai prognozuoja rasą ir žemą temperatūrą vakare, geriau dažymą atlikti anksčiau, kad paliktumėte bent keletą valandų sienoms pilnai išdžiūti.

Galiausiai, žinoma, yra pati temperatūra. Žema temperatūra lauke reikš, jog dažams bus sunkiau išdžiūti ir sutvirtėti ant sienos, kitaip tariant, reikės daugiau laiko, kol jie sėkmingai galės atlikti savo funkciją.

Jei dažote duris, tuomet dažai gali džiūti dar ilgiau, kadangi reikės laukti kol pilnai išdžiūs staktas, kol galėsite vėl jas pradėti naudoti.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių dalykų apie dažymą lauke ir principus pagal kuriuos vertėtų rinktis juos. Žinant šiuos dalykus, jūsų suplanuoti namo ar patalpų darbai bus tikrai efektyvesni ir galėsite pereiti prie kitų darbų.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika