01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kopėčios. Kaip išsirinkti geriausias darbui?

kopėčiosKopėčios – ko gero pats universaliausias instrumentas, praverčiantis atliekant įvairius įrengiamuosius (kuomet įrenginėjami stoglangiai, klojama stogo danga) ar remonto (dažymas, glaistymas ir t.t.) darbus.

Vis dėl to, išsirinkti tinkamą kopėčių variantą nėra taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, kadangi norint surasti geriausią variantą sau, reikia įvertinti nemažai dalykų.

Čia itin svarbus bus kopėčių konstrukcijos tvirtumas, jų bendra kokybė, įvairūs saugumo faktoriai padėsiantys išvengti įvairių traumų ir susižalojimų darbo metu.

Šiame straipsnyje – pagrindiniai dalykai pagal kuriuos reikėtų rinktis kopėčias sau.

Kokie yra svarbiausi kopėčių pasirinkimo aspektai?

Mūsų manymu, svarbiausi dalykai renkantis kopėčias bus:

 1. Reikalingos savybės – skirtingos kopėčių rūšys pasižymės skirtingomis tvirtumo, saugumo savybėmis, kaina ir t.t. Prieš įsigijant produktą, reikia tinkamai įvertinti savo prioritetus.
 2. Kopėčių paskirtis – pagalvokite  ar ieškote kopėčių namams, statybiniam darbui, lauko ar vidaus naudojimui.
 3. Asmeninis komfortas ir saugumas – pagalvokite apie savo ūgį ir svorį, įskaitant darbo medžiagas. Svarbu, kad ant kopėčių būtų patogu ir saugu dirbti.

Sekančioje sekcijoje, plačiau apie pagrindines kopėčių rūšis.

Pagrindinės kopėčių rūšys

Iš esmės rinkoje yra trys pagrindinės kopėčių rūšys: tiesios, sulankstomos ir prailginamosios. Žemiau aptarsime jų pagrindinius privalumus ir trūkumus.

Tiesios kopėčios

Pats paprasčiausias ir pigiausias kopėčių variantas yra tiesios kopėčios. Pagrindinės jų ypatybės yra tai, jog jos yra vieno ilgio, o į žemę jos remiasi tik ant dviejų kojelių. Tačiau tokio varianto pilnai pakanka tiems, kas kopėčias planuoja naudoti nedaug ir retai.

Privalumai:

 • Paprasta konstrukcija reikš mažesnę kainą palyginus su kitomis kopėčių rūšimis
 • Tvirtos, todėl tinka naudoti tiek namuose, tiek darbo aplinkoje
 • Tinkamai pasirinkus kopėčių dydį, nebus sunku jų sandėliuoti ir jos neužims daug vietos.

Trūkumai:

 • Negali būti sulankstomos ar prailginamos pagal poreikį, todėl kenčia kompaktiškumas ir universalumas
 • Mažiau saugumo ir stabilumo palyginus su kitais variantais, ypač jei dirbama ant nelygaus paviršiaus
 • Gali būti naudojamos tik paprastoje vertikalioje pozicijoje.

Sulankstomo pavidalo

Kita kopėčių rūšis yra sulankstomos kopėčios, kurios kompensuoja nemažai tiesių kopėčių minusų. Dar kitaip žinomos kaip A formos kopėčios, pagrindinės jų savybės yra keturios kojelės kurios užtikrina didesnį stabilumą ir specialiai pritaikytos vietos patogiai pasidėti darbo įrankius, todėl nebūtina bus nuolat laipioti.

Privalumai:

 • Daugiau kojelių reikš daugiau stabilumo ir saugumo dirbančiajam
 • Lengva sulankstyti iki kompaktiško dydžio, kas užtikrina, jog kopėčios neužims daug vietos
 • Patogios transportuoti, vėl gi dėl savo kompaktiškumo.

Trūkumai:

 • Paprastai nėra tokios tvirtos kaip kitų rūšių kopėčios todėl ne visai tiks sunkiasvoriam darbui
 • Pasižymi didesne kaina palyginus su paprastomis tiesiomis kopėčiomis.
 • Sunkiau paruošti kopėčias darbui ypač jeigu jos sudėtingesnės formos.

Prailginamosios

Šių kopėčių pagrindinė savybė yra tai, jog jos susideda bent jau iš dviejų dalių. Trumpesnės kopėčios čia puikiai tinka paprastiems darbams, tačiau jas galima prailginti ištiesus kitą dalį, jei mums reikia aukščiau palypėti.

Privalumai:

 • Reguliuojamas aukštis pagal poreikį
 • Galima pasiekti didesnes aukštumas nei su tiesiomis kopėčiomis
 • Tvirtesnės už tiesias kopėčias, kadangi taip pat gali pasiūlyti daug stabilumo.

Trūkumai:

 • Didesnę kaina palyginus su paprastesnių kopėčių variantais
 • Sunkesnis svoris todėl gali būti sudėtingiau transportuoti
 • Sunkiau paruošti kopėčias darbui dėl sudėtingesnės jų konstrukcijos.

Kopėčių pagaminimo medžiaga

Dar vienas svarbus dalykas įvertinti dalykas bus kopėčių pagaminimo medžiaga nuo kurių priklausys ne tik kopėčių kaina, tačiau kartu ir produkto ilgaamžiškumas, patvarumas bei naudojimo patogumas.

 • Medinės kopėčios – Pats paprasčiausias kopėčių variantas kuris nuo seno yra populiarus Lietuvoje. Jos paprastai yra pigios, tačiau nepasižyminčios ilgaamžiškumu, nėra atspario aplinkos veiksniams, todėl jei jas naudosime dažnai, ypač darbui lauke, jas taip reikėtų dažnai ir atnaujinti.
 • Aliuminio kopėčios – aliuminis pasižymi nedideliu svoriu, todėl tokios konstrukcijos kopėčias bus patogu pernešti ar transportuoti. Taip pat jos pasižymės geresniu atsparumu lietui ir kitiems veiksniams nei mediniai kopėčių variantai.
 • Plieninės kopėčios – pasižymi panašiomis savybėmis kaip ir aliuminio kopėčios, tačiau yra patvaresnės, nors ir turi didesnį svorį. Kur kas populiaresnis pasirinkimas tų žmonių tarpe kurie reguliariai atlieka sudėtingus stabyos darbus.

Kiti svarbūs įvertinti aspektai

Svoris

Dar vienas itin svarbus įvertinti faktorius renkantis kopėčias yra jų atlaikomas svoris. Gamintojai paprastai nurodo maksimalų gaminio atlaikomą svorį su tam tikru rezervu, tačiau reikėtų įvertinti ne tik savo paties ar kolegos svorį, bet ir reikalingus darbo instrumentus. Natūralu, jog darbui skirtos kopėčios atlaikys didesnį svorį.

Ūgis

Dar vienas svarbus faktorius susijęs su darbo ant kopėčių patogumu yra ūgis kuriam kopėčios yra pritaikytos. Norint tiksliai išmatuoti ar kopėčios bus dydžio jums, reikėtų užlipti ant jų antro laiptelio ir pabandyti pilnai išsitiesti pakėlus rankas. Tai bus maksimalus aukštis kurį patogiai galėsite pasiekti.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai svarbiausia renkantis kopėčias. Pagrindiniai dalykai ką reikėtų įvertinti yra kopėčių paskirtis, ypatybės, na ir žinoma darbo saugumo faktoriai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika