01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kokius pasirinkti ortakį gyvenamajam namui?

kaip išsirinkti ortakįOrtakiai – viena iš svarbiausių sistemų reikalingų įrengiant naują gyvenamąjį namą, visai kaip ir skardinė stogo danga būtina įrenginėjant stogą.

Jei pats neužsiminėjate statybomis ar nesate nė karto įrenginėję namų ko gero neturite žalio supratimo apie šias sistemas nei kokias geriausia būtų pasirinkti.

Šiame straipsnyje – trumpai apie tai pagal ką reikėtų reikėtų pasirinkti šias sistemas. Kartu pasidalinsime ir įžvalgomis iš ekspertų ir ką jie pataria renkantis ortakius.

Renkamės ortakius gyvenamajam namui. Ką sako ekspertai?

Dauguma ekspertų mano, jog ortakius gyvenamiesiems namams geriausiai yra rinktis pagal turimas finansines galimybes ir tai, kokią sistemą savo namuose jūs norite turėti. Pagrindiniai aspektai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantį tai galinčio praeiti per jį oro kiekis ir pačio ortakio diametras.

Prastai pasirinkus šias ypatybes, gali susidaryti situacija kuomet oro greitis viršys leistiną vamzdyje, o to pasekoje girdėsis švilpimas ir bus jaučiamas didžiulis diskomfortas. Tuo atveju jei planuojama leisti lubas nedaug (iki 10 centimetrų), tuomet galima pagalvoti apie lanksčių ortakių sistemą. Šiai sistemai geriausiai yra rinktis iš cinkuoto plieno pagamintus ortakius.

Jei palyginsime lanksčių ortakių sistemą su įprastais ortakiais, tuomet lanksčiai ortakių sistemai reikės daugiau metražo norint pernešti tą patį oro kiekį. Taip pat, norint, jog lankščioji sistema neskleistų jokio kvapo, reikia rinktis sistemą pagamintą iš aukštos kokybės plastiko.

Nors lanksti sistema ir yra ženkliai brangesnė, ji gali būti puikus sprendimas tiems kurie ieško kokybiškos ortakių sistemos savo namams.

Pagal kokius kriterijus reikia rinktis ortakius?

Kaip svarbiausi kriterijai renkantis ortakius yra įvardijami:

 • Ortakių sistemos sandarumo klasė. Geriausiai tokios informacijos yra klausti pačių gamintojų ar tiekėjų. Nuo jos priklauso kiek oro bus prarasta sistemoje.
 • Cinko sluoksnio ir skardos storumas. Rinkoje dažnai pasitaiko pigesnių gaminių. Geriausios kokybės bus tie kuriems gamyboje medžiagų nestokojama.

Skardinės ortakių sistemos ir lanksčios ortakių sistemos. Kokie privalumai ir trūkumai?

Skardinių sistemų privalumai

 • Didelis gamintojų pasirinkimas. Lengva surasti kokybišką variantą
 • Pigesnės nei lanksčiosios sistemos
 • Lengviau įrengti dideliuose namuose.

Skardinių sistemų trūkumai

 • Dideli ortakiai gali būti nepatogūs įrengti.
 • Gali atsirasti aidas iš gretimų patalpų neteisingai įrengus.
 • Mažesnis sandarumas nei lanksčių sistemų.

Lanksčių ortakių privalumai

 • Greitesnis montavimas, nereikia specialių įrankių.
 • Montuojamas palubėse, grindyse, ar sienose.
 • Nesunku išvalyti sistemą

Lanksčių ortakių trūkumai

 • Didesnė kaina nei standartinės ortakių sistemos.
 • Sudėtingiau pritaikyti, ypač didesniam namui.

Kas gali padėti išsirinkti ortakių sistemą?

Norint surasti geriausią sprendimą ortakių sistemai savo namuose, svarbiausia yra susirasti tinkamus specialistus kurie žino ko reikia, jog jūsų pasirinkta sistema veiktų tvarkingai ir darniai. Iš jūsų pusės tereikia gerai išsiklausinėti kuri iš minėtų sistemų jums geriausiai tiks ir reikia pasirinkti geriausią siūlomą variantą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme ortakius ir jų sistemas. Iš esmės geriausia išsirinkti variantą savo namui pasitarus su ortakių specialistais kurie žinos kokia sistema geriausiai tiks jūsų projektui. Tokiu atveju nejausite jokio diskomforto ir galėsite mėgautis aukšta gyvenimo kokybe.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika