Nereikia būti statybų ekspertu, tam, kad žinoti, jog vystant bet kokio pastato tipo projektą užtikrinti tinkamą sandarumą yra privaloma.
Ar kalba eitų apie sandėliavimui skirtas patalpas, vasarnamį, ar mūsų nuolatinį būstą, tik tinkamai parinktų sandarinimo sprendimų dėka mes galime užtikrinti pakankamą pastato garso, drėgmės ar šiluminę izoliaciją bei išvengti rimtų nuostolių.
Vis dėl to, apsispręsti kokie sandarinimo sprendimai, ar tai būtų difuzinės plėvelės, įvairūs hermetikai ir t.t., tiks mūsų projektui geriausiai, gali būti pakankamai sudėtinga, ypač jei nesame susidūrę su panašiais darbais anksčiau.
Šiame straipsnyje plačiau – apie tai kokias sandarinimo medžiagas rinktis norint užtikrinti tinkamą pastato izoliaciją.
Putų poliuretanas
Putų poliuretanas yra ko gero pati populiariausia ir dažniausiai naudojama medžiaga pastato sandarumui užtikrinti. Norint, jog pastatas būtų tinkamai apsaugotas nuo triukšmo poveikio, o taip pat turėtų ir gerą šiluminę varžą, be tokio sprendimo apsieiti tikrai nebus įmanoma.
Verta pabrėžti, jog putų poliuretanas paprastai yra naudojamas mediniuose namuose, langų, durų ir vitrinų ertmėms užpildyti. Dažniausiai čia pasirenkamos mažo plėtimosi putų poliuretanas.
Kalbant apie stogą ir tinkamas jo izoliacines medžiagas, iš esmės čia tiks panašūs sprendimai, tačiau apie kiek kitokio tipo poliuretaną reikėtų pagalvoti siekiant apsaugoti jautresnes namo vietas.
Jei tarkime norime hermetizuoti elektros instaliacijos vietas pastate, tikrai verta būtų pagalvoti apie priešgaisrinių savybių turinčias poliuretano putas.
Silikoniniai hermetikai
Daugelis ekspertų sutinka, jog tai – vienas iš labiausiai universalių įrankių siekiant užtikrinti tinkamą, bet kokios paskirties pastato sandarumą.
Tiesa, ne visi šio tipo hermetikai yra vienodi ir priklausomai nuo to kokios bazės principu jie yra paruošti, juos reikės naudoti skirtingomis sąlygomis.
Vieni silikonai, kaip pavyzdys, pasižymės priešgaisrinėmis savybėmis, todėl puikiai tiks izoliuoti jautriausias karščiui pastato vietas. Tuo tarpu, biocido principu paruošti variantai jau tiks tose pastato ar patalpų vietose kur yra reikalinga puiki izoliacija nuo drėgmės poveikio.
Taigi iš esmės šie hermetikai gali būti panaudoti bet kokiai izoliaciniai paskirčiai, na o svarbiausias dalykas būtų atkreipti dėmesį į šio produkto savybes ir tinkamumą naudoti norimoje patalpoje.
Difuzinės plėvelės
Galiausiai reikėtų aptarti ir difuzines plėveles kurios taip pat yra itin dažnai pastatuose matomas sandarinimo sprendimas.
Pagrindinė difuzinių plėvelių užduotis yra užtikrinti, pakankamą šilumos kiekį pastate esant šaltam orui, o šiltuoju metų laikotarpiu – atvirkščiai, leisti pastatui pakankamai kvėpuoti ir vėdintis.
Verta pabrėžti, jog difuzinės plėvelės paprastai yra naudojamos kartu su kitomis termoizoliacinėmis ir sandarinimo medžiagomis, taip užtikrinant maksimalią pastato apsaugą nuo galimų kenksmingų aplinkos veiksnių.
Dėl šios priežasties, tokios plėvelės puikiai tinka dengiant bet kokią stogo dangą, saugant namo karkasą ir kitoms jo dalims.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme kokios sandarinimo medžiagos pastate yra svarbiausios naudoti. Galima sakyti, jog tik jų dėka mes galime apsaugoti pastatą ir užtikrinti jo ilgaamžiškumą.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: