Keraminiai blokeliai – vienas iš dažniausių pasirinkimų šiuolaikiniuose namų projektuose.
Itin patvarūs ir lengvai apdirbami, jie puikiai tinka pertvaroms ir namo sienoms įrengti.
Galvojant apie tai kokias medžiagas naudosime namo statyboms, būtina atsižvelgti ne tik į tokius dalykus kaip skardinė stogo danga, ar apšiltinimo medžiagos, tačiau ir patį projekto pagrindą sudarančius elementus kaip plytos ar blokeliai.
Tam, kad būtų paprasčiau apsispręsti koks produktas tiks labiausiai jūsų situacijai, šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie statybinius blokelius apskritai ir plačiau papasakosime apie privalumus kuriuos gali pasiūlyti keraminiai blokeliai.
Kas svarbiausia renkantis statybinius blokelius?
Statybiniai blokeliai dažnai yra naudojami kaip alternatyva plytoms. Verta žinoti, jog pastarieji nuo jų skiriasi keliais pagrindiniais aspektais.
Visų pirma, su statybiniais blokeliais yra kur kas paprasčiau dirbti, kadangi pagal savo gamybos metodą, jie dažniau būna pagaminti identiškų išmatavimų, todėl čia nereikės daug apdirbimo.
Kitas dalykas – taupomos statybinės medžiagos. Naudojant plytas statyboms bus išnaudojama kur kas daugiau skiedinio nei dirbant su statybiniais blokeliais. Taip yra todėl, nes blokelius esančius šalia vienas kito yra kur kas paprasčiau sujungti.
Žinoma, tai tikrai nėra visos svarbiausios savybės į kurias reikia atsižvelgti renkantis tokį produktą.
Mūsų manymu, taip pat būtina atkreipti dėmesį į šiuos jų bruožus:
- Šilumos varža
- Blokelių svoris ir stipris
- Triukšmo izoliacija
- Atsparumas drėgmei
- Ekologija
Kokiais unikaliais bruožais pasižymi keramikiniai blokeliai?
Ko gero pagrindinė priežastis dėl ko keramikiniai blokeliai yra vis populiaresnis pasirinkimas yra jų puikios tvirtumo savybės. Palyginus su kitais variantais, jie yra kur kas atsparesni temperatūros pokyčiams bei drėgmei, dėl kurių atsiranda deformacijos.
Kitas dalykas, kadangi blokeliai yra “akyti”, tai yra su tuščiu viduriu, jie leidžia ne tik tolygiau paskirstyti šilumą, tačiau taip pat suteikia galimybę sienoms lengviau kvėpuoti ir neužlaikyti drėgmės.
Galiausiai pabrėžti verta ir žaliąsias blokelių savybes. Dėl griežtėjančių statybos standartų ir besikeičiančių pirkėjų norų, vis daugiau akcentuojami yra ekologiškumo principai bei medžiagų natūralumas. Keraminiai blokeliai yra laikomi vienais iš labiausiai draugiškų aplinkai.
Ką dar svarbu žinoti apie keraminius blokelius?
Pagal savo panaudojimą, keraminiai blokeliai yra tinkami tikrai daug kur, pradedant nuo pertvarų ir baigiant laikančiosioms namo sienoms.
Tiesa, priešingai nei daugumą kitų alternatyvų, jas taip pat galima naudoti ir vėsesnėse patalpose – garažuose, sandėliuoseir t.t. Įrengus blokelius, termoizoliacinio sluoksnio tokioms patalpoms nereikės.
Dar viena teigiama jų savybė atsispindės kuomet atliksite mūrijimo darbus. Dėl mažesnio pločio, jos yra kur kas geresnis pasirinkimas jei mūrijate sieną iš kelių sluoksnių dėl greitesnių ir paprastų darbų.
Taip pat verta atsižvelgti ir į tai, jog šie blokeliai turi mažiau mūrijimo siūlių nei kiti variantai. Tai užtikrina ne tik paprastesnius tinkavimo darbus, tačiau ir geresnę termoizoliaciją palyginus su kitomis medžiagomis.
Galiausiai verta paminėti ir keraminių blokelių jungimą ir montavimą. Dėl savo unikalios formos, blokų jungimo darbai vyksta kur kas greičiau nei statant sieną iš plytų ar kitos formos blokų. Be to, kaip jau minėta prieš tai, iš savęs keraminiai blokeliai turi ir kur kas geresnę šiluminę varžą.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie keraminius blokelius ir pagrindines jų savybes.
Ši medžiaga – puikus pasirinkimas tiek komerciniams, tiek gyvenamiesiems pastatų projektams, o jų teigiamos savybės leidžia kurti ekologišką taupų ir ilgaamžį projektą.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: