01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Ką ekspertai sako apie namo kaminus?

kaminai ką žinotiKaminas neretai yra neįvertinama priemonė mūsų namuose, tiesa, šaltuoju metų laikotarpiu kuomet šildome savo namus, mes jį greitai prisimename.

Galima sakyti, jog tinkamai prižiūrima kamino sistema tikrai bus funkcionali ir naudinga jūsų namuose, visai kaip ir skardinė stogo danga atliks stogo apsaugos funkciją, jeigu tik bus tinkamai įrengta.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindinius dalykus kuriuos reikia žinoti apie kaminus ir jų įrengimą namų šeimininkams.

Pagrindiniai kaminų tipai

Dažniausiai gyvenamuosiuose namuose mes galima rasti trijų rūšių kaminus.

Tai yra:

  • Mūriniai – iš plytų ar blokelių sukonstruoti variantai turintys plieno įdėklą
  • Moduliniai – keramzinio betono su keraminiu įdėklų
  • Dvisieniai – iš metalo pagaminti pristatomi kaminai.

Pasak ekspertų, mūriniai kaminų variantai mūsų šalyje yra patys populiariausi. Tiesa, nemažai iš jų yra senesnės gamybos, neturintys plieninio įdėklo, kadangi šis reikalavimas atsirado palyginus neseniai.

Statant naujus namus, tuo tarpu, vis labiau populiarėja keraminius įdėklus turintys moduliniai kaminai. Būtent jie populiariausi yra visiškai naujuose namuose, o renovuojamuose pastatuose pasitaiko retokai.

Jei mūrinio kamino įrengti neįmanoma, kartais pasirenkamas rečiausias iš minėtų – tai dvisienis dūmtraukio variantas.

Faktas, jog kaina taip pat atlieka svarbų vaidmenį pasirenkant kokį kaminą įrenginėsime. Paprastai pačiais pigiausiais variantais yra laikomi iš blokelių ar plytų mūrijami kaminai.

Galiausiai esą reikšmės turi ir tai, kokios temperatūros bus išmetamosios dujos. Jei jos būna itin aukštos temperatūros, tuomet geriausias variantas bus iš lavos akmens blokelių pagaminti variantai.

Jei kaminas įrengiamas paprastai išmetamajai funkcijai, tuomet mūriniai stogų variantai vis dar išlieka populiariausi. Kadangi šiuolaikinės statybos technologijos ir medžiagos yra pažengusios, tokie kaminai puikiai atlieka savo funkciją ir atlieka savo darbą.

Kas geriau, vienasienis ar dvisienis kamino variantas?

Vienasieniai įdėklai turi labai paprastą, tačiau itin reikšmingą funkciją – neleisti kondensatui kauptis kamine, nesvarbu ar į kaminą patenka kietas, skystas ar dujinės formos sudegęs kuras.

Dvisienis variantas paprastai yra montuojamas tada, kuomet namuose nėra įrengtas mūrinis kaminas, arba tuomet jeigu į mūrinį kaminą nėra galimybės įrengti tinkamo įdėklo.

Mūrinio kamino variantai turintys vienasienius įdėklus paprastai yra naudojami patalpose kur kondensato kaupimasis nėra toks reikšmingas – židiniui, krosnelėms ar pirties patalpoms kur nėra didžiulių temperatūros skirtumų.

Grįžtant prie dvisienių variantų, šie kaminai paprastai yra universalus sprendimas bet kokioms patalpoms. Jie yra tvirtinami taip, jog prie pastato išorės konstrukcijų, nors kai kuriais atvejais ir jo viduje.

Kokią funkciją atlieka kamino įdėklai?

Kaip žinia, kondensato kaupimąsis yra vienas iš didžiausių kaminų priešų. Lauke esanti kamino dalis dažnai užšąla, o drėgmė susikaupųsi jo viduje prasiskverbia pro tinką ir plyteles ir taip ardo jo konstrukciją.

Šiai problemai spręsti yra būtina įdėklai namo stoge, paprastai gaminami arba iš nerūdijančio plieno arba iš keraminių elementų. Taip ypač aktualu tiems kurie pradėjo naudoti naujos kartos šildymo sistemas kurios yra žymiai efektyvesnės nei anksčiau. Čia ir dūmų temperatūra būna ženkliai mažesnė, kas taip pat gali prisidėti prie kondensato gamybos.

Įdėklai yra reikalingi ne tik dėl to, kad būtų geresnė dūmų trauka, tačiau kartu sumažintų suodžių kaupimąsi, o tai reikš ir lengvesnius valymo darbus.

Taip pat verta paminėti ir temperatūrą. Paprastai plikas kaminas tik per maždaug 30-40 minučių pasiekia tokią temperatūrą, jog joje negalėtų kauptis kondensatas, na o įdėklas tą patį gali pasiekti per maždaug 2-3 minutes.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme bendrąją kaminų reikšmę namuose. Galima sakyti, jog jie yra išties svarbi priemonė, nors taip ir neatrodo iš pirmo žvilgsnio. Jei dar neturite pagal naujus principus pagaminto kamino, būtinai jį įsirenkite, kadangi gyvenimas taps žymiai lengvesnis.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika