01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip tinkamai prižiūrėti namo stoglangius?

Kaip tinkamai prižiūrėti namo stoglangius?Stoglangiai – vienas iš dažniausiai sutinkamų įrengimų naujuose ar apynaujuose pastatuose.

Jų pagrindiniai privalumai yra susiję su tuo, jog ženkliai yra pagyvinama pati vidinė pastato erdvė, o kartu, savaime suprantama, įsileidžiame daugiau ir taip reikalingos natūralios šviesos.

Tiesa, jų įrengimas projekte paprastai reiškia didesnes išlaidas, taigi žmonės tikisi, kad toks elementas pastate, visai kaip ir skardinė stogo danga, tarnaus ilgai ir investicija tikrai bus vertinga.

Vis dėl to, kaip ir kitas stogo dalis, stoglangius būtina ir tinkamai prižiūrėti jei norime, jog jie ilgai tarnautų.

Šiame straipsnyje būtent apie tai – tinkamą stogo langų priežiūrą bei principus, kurie šiek tiek skiriasi nuo tų, galiojančių paprastų langų priežiūrai.

Svarbiausias dalykas – užtikrinti palaikomą švarą

Čia kalba ne tik eina apie tai, kad švari namų aplinka atrodys kur kas jaukiau ir maloniau, tinkama stoglangių priežiūra taip pat tiesiogiai prisidės ir prie to, jog stoglangiai ilgiau tarnaus.

Kalbant apie pačius švaros palaikymo principus, čia ypatybės nelabai skirsis nuo tų prižiūrint paprastus langus – pilnai užteks langų valymo priemonės ir minkšto audinio nešvarumams nuvalyti.

Tiesa, tai būtina daryti reguliariai, kadangi susikaupusios nuosėdos gali rimtai pakenkti pačio lango struktūrinėms dalims. Paprastai šiuo langus rekomenduojama valyti net dažniau nei įprastinius, vien dėl to, jog stogas yra veikiamas žymiai daugiau aplinkos veiksnių.

Viena iš pagrindinių dalių – hidroizoliacinė medžiaga

Atliekant stogo įrengimo darbus, vienas svarbiausių dalykų yra užtikrinti jo sandarumą. Paprastai čia į pagalba yra pasitelkiama hidroizoliacinė medžiaga kuri užtikrina tinkamą apsaugą nuo drėgmės poveikio stogo dangai ir kitoms sudėtinėms jo dalims.

Tas pats galioja ir stogo langams. Norint užtikrinti, jog jie tarnautų kaip įmanoma ilgiau, būtina retkarčiais išvalyti ir gretimai esantį hidroizoliacinės medžiagos sluoksnį. Čia reikėtų apvalyti purvą, galbūt prieš tai nenuvalytus lapus ar dar kitus aplink stogą esančius nešvarumus.

Prie to pačio, taip pat čia reikėtų atkreipti dėmesį ir į langų sandariklius, pašalinti nuo jų purvą ar kitas nuosėdas. Žinoma, galiausiai reikėtų tas vietas tinkamai išdžiovinti.

Ar medinio profilio langai reikalaus rimtesnės priežiūros?

Kaip žinia, vienas iš populiariausių pasirinkimų įrenginėjant stogo langus yra variantų su medienos profiliais pasirinkimas. Jie atrodo tikrai žavingai ir apart įprastinių praktinių savybių gali ženkliai prisidėti prie puikesnės namo estetikos.

Vis dėl to, tokie langų variantai, kaip ir bet koks kitas dalykas pagamintas iš medžio vis dėl to reikalaus daugiau priežiūros norint užtikrinti ne tik švarą, bet ir tarnavimo ilgaamžiškumą. Ekspertai pataria kas maždaug 2-3 metus tuos profilius padengti papildomu lako sluoksniu.

Tiesa, jeigu jūsų namuose drėgmės lygis yra padidėjęs, tikėtina, jog apsauginių medienos sluoksnių gali prireikti ir dažniau.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kaip tinkamai reikėtų prižiūrėti stoglangius, galima sakyti, jog jų priežiūros principai nėra sudėtingi, svarbiausi, nepamiršti visko atlikti laiku, na ir kartu, tinkamai įvertinti kokią medžiagą pasirinksime langų profiliams.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika