Kondensacija – rimta problema su kuria dažnai susiduria tiek naujų, tiek senų namų savininkai.
Nereikia būti statybos ekspertu, tam, kad žinoti, jog drėgmės kaupimasis tam tikrose namo vietose gali pridaryti labai daug rimtos žalos.
Tačiau, kaip mes galime užkirsti kelią tokiems dalykams ir šią problemą išspręsti ilgam?
Šiame straipsnyje – apie kondensaciją ir kaip užtikrinti, jog ji nepažeistų tokių dalių kaip mūsų skardinė stogo danga.
Visų pirma, ką laikome kondensacija?
Kaip žinia, kondensacija, kitaip tariant drėgmė ore atsiranda dėl temperatūros pokyčių. Šiltesnis oras iš savęs jos turės kur kas daugiau nei pavyzdžiui šaltas.
Drėgmės sluoksnis tam tikroje namo vietoje pradeda kauptis tuomet kai šilto oro banga pradeda maišytis su vėsaus oro banga. Šiltas oras nebegalėdamas išlaikyti drėgmės savyję, perduoda jį vėsesnio oro bangoms.
Tik pagalvokite apie tokius dalykas kaip maisto gaminimas, drabužių džiovinimas, ar kvėpavimas kuomet lauke yra itin šalta temperatūra. Visi šie dalykai išskiria tai ką mes laikome drėgme.
Dėl prastai įrengtos ventiliacinės sistemos ar prastai įrengto apsauginio sluoksnio nuo drėgmės, oro drėgmė pradeda kauptis ant skirtingų namo dalių. Nuo šios problemos gali nukentėti bet kas nuo išorinių namo sienų, iki langų srities ar stogo dangos struktūrinių elementų.
Taigi, su šiuo procesus mes susiduriame kiekvieną dieną, vienokiu ar kitokiu būdu. O ką galėtumėte padaryti, jog ją tinkamai išspręsti?
Pasak ekspertų yra keletas pagrindinių dalykų į ką būtų galima atsižvelgti. Juos aptariame žemiau.
Kondensacijos namuose prevencijos būdai
Norint tinkamai užkirsti kelią kondensaciją reikėtų atsižvelgti į šiuos faktorius: namo apšiltinimas ir ventiliavimo sistemos bei drėgmė patalpoje.
Pagrindiniai prevencijos būdai galėtų būti:
Drėgmės reguliavimas papildomų įrenginių pagalba
Vienas efektyviausių metodų kovoti pertekline atmosferos drėgme yra ištraukimo ventiliatoriai pagrindinės patalpose kur daugiausiai drėgmės ir susidaro. Taip būtų virtuvės ir vonios kambariai.
Kuomet pabaigsite naudotis vonia ir virtuves, tiesiog įjunkite tuos prietaisus ir leiskite jiems sutraukti susikaupusią drėgmę. Kol prietaisai atliks savo darbą, patartina uždaryti visas patalpų duris, maksimaliam efektyvumui.
Pasirūpinkite bendra patalpų ventiliacija
Dar viena priemonė užtikrinti drėgmės būste nebuvimą – paprasčiausias geresnis patalpų ventiliavimas.
Apart paprastų vėdinimų, vienas iš galimų sprendimų galėtų būti papildomos vėdinimo angos languose arba šilumos regeneracijos vėdinimo sistemos, nors toks variantas yra sudėtingesnis ir brangesnis įrengti.
Pastarasis sprendimas padeda ištrauks drėgną orą iš patalpos, na o į vidų atgal įleis šviežią orą.
Tinkamas namo apšiltinimas
Šią dalį nuolat akcentuojame savo klientams. Norint užtikrinti, jog namuose nesikaupia papildomos nenorimos drėgmės yra be galo svarbu tinkamai įrengti namo apšiltinimą. Tiesa, svarbu ne tik kokios kokybės medžiagas įsigysite, bet ir pats įrengimo procesas.
Nepagailėkite investuoti tiek į gerą apšiltinimą naudojant tokias medžiagas kaip neoporas, tiek į kokybiškai darbus atliekančią įmonę, kadangi priešingu atveju atsiras papildomų bėdų dėl drėgmės ir ne tik.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme kondensacijos klausimą namuose. Šią problemą galima nesunkiai užkirsti tinkamai įrengus pagrindines būsto ventiliavimo ir apšiltinimo sistemas bei užtikrinti, jog tam drėgnam orui nėra sąlygų papildomai kauptis.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: