01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip šiltinamas medinis namas

medinio namo šiltinimasMedinio namo šiltinimas – preciziškumo ir kruopštumo reikalaujanti procedūra, visai kaip ir skardinė stogo danga bei jos klojimas ant naujo namo.

Tokio tipo namo apšiltinimas – panašus kaip ir bet kokio kito – čia savininkai galės rinktis iš įvairių medžiagų pagal pageidavimą ir kainą.

Tačiau kokios medžiagos yra geriausios? Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į šį klausimą. Be to, kaip reikėtų tai daryti apskritai?

Apie tai kalbame žemiau.

Geriausias pasirinkimas – akmens vata

Sakoma, jog pats saugiausias ir optimaliausias tokio pastato apšiltinimo būdas yra naudojant polistereno putplastį kur prie namo medienos yra tvirtinamos specialiai tam skirtos apšiltinamosios plokštės.

Nors tai ir yra pats populiariausias būdas, vis dėl to pasiklausius statybos ekspertų, jie jums greitai pasakys, jog didžiausią efektyvumą turės apšiltinimas akmens vata. Klojant ją, norint pasiekti maksimalų efektyvumą ir tarnavimą, būtina pasirūpinti papildoma polietileno plėvele, kuri gebėtų sugerti kenkiančius vandens garus.

Dar vienas dažnas pasirinkimas – putų polistirolas, tačiau kaip žinia, ši medžiaga nėra pats geriausias sprendimas, kadangi ji nėra „kvėpuojanti“. Puiki alternatyvą šiuo atveju yra putų poliuteretanas kuris yra ekologiškas, elastingas ir lengvai užpurškiamas ant norimos vietos.

Trumpai apie procedūrą

Pirmas dalykas kurį patartų kiekvienas statybų ekspertas – tai, jog medinį būstą yra kur kas geriau šildyti iš išorės, nei iš vidaus, kadangi pastarasis variantas turės labai daug neigiamų savybių.

Vidinis šildymas reikalauja ardyti namų interjerą, o prastai atlikus darbus tokiam variantui gali susidaryti puikios sąlygos pelėsio kaupimuisi. Kaip jau minėta, geriausia yra rinktis šiltinimą akmens vata ar ekovata. Pastaroji taip pat yra labai geras variantas, kartu pasižyminti ir geru lankstumu nei kitos šiltinimo medžiagos.

Nors abi medžiagos yra panašios varžos, siūlinio pobūdžio akmens vata pasižymi net iki 30-40 procentų didesniais šilumos nuostoliais. Kartu čia ir daugiau sąlygų kauptis drėgmei, kuri gali būti kenksminga.

Šiluminė ekovata, tuo tarpu yra ne siūlinio pobūdžio, tačiau vamzdelinės struktūros. Tai reiškia, jog drėgmę lengviau išleisti iš susikaupusių vietų, o pati jos kompozicija bus draugiškesnė mediniam namui, nes ekovata yra gaminama iš celiuliozės.

Be to, ekovata pasižymi ir didesniu atsparumu ugniai nei kiti variantai, o vietoje degimo ji paprasčiausiai smilksta. Tai užtikrina, ne tik geresnę šilumą, tačiau ir labiau saugo turtą kilus gaisrinei situacijai.

Pabaigai

Trumpai aptarėme medinio namo apšiltinimą. Nors čia medžiagos alternatyvų yra tikra begalė, dauguma ekspertų sutiktų, jog geriausia apšiltinimui medžiaga yra šiluminė ekovata. Svarbiausia, gerai atkreipti dėmesį į produkto kokybę ir prireikus kreiptis į specialistus konsultacijai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767