01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip šiltinamas medinis namas?

medinio namo šiltinimasMedinio namo šiltinimas – preciziškumo ir kruopštumo reikalaujanti procedūra, visai kaip ir skardinė stogo danga bei jos klojimas ant naujo namo.

Tokio tipo namo apšiltinimas – panašus kaip ir bet kokio kito – čia savininkai galės rinktis iš įvairių medžiagų pagal pageidavimą ir kainą.

Populiariausi pasirinkimai tokių pastatų apšiltinimui išlieka akmens vata ir neoporas, medžiagos kurios yra itin vertinamos dėl savo lankstumo ir teigiamų savybių.

Šiame straipsnyje – kiek plačiau apie šias medžiagas bei tai bendrai apie medinių namų apšiltinimą apskritai.

Geriausios medžiagos – akmens vata ir neoporas

Sakoma, jog pats saugiausias ir optimaliausias tokio pastato apšiltinimo būdas yra naudojant pilkąjį polistereno putplastį, dar kitaip vadinamą, tiesiog neoporu. Tokiu atveju, prie namo konstrukcinės medienos yra tvirtinamos specialiai tam skirtos apšiltinamosios plokštės.

Nors tai ir yra pats populiariausias būdas, vis dėl to pasiklausius statybos ekspertų, jie jums greitai pasakys, jog didžiausią efektyvumą turės apšiltinimas akmens vata. Klojant ją, norint pasiekti maksimalų efektyvumą ir tarnavimą, būtina pasirūpinti papildoma polietileno plėvele, kuri gebėtų sugerti kenkiančius vandens garus.

Dar vienas dažnas pasirinkimas – pilkasis putų polistirolas, dar kitaip žinomas kaip neoporas. Renkantis šią medžiagą, labai svarbu užtikrinti, jog perkate kokybišką produktą pasižymintį geromis kvepavimo savybėmis ir papildomais elementais galinčiais užtikrinti minimalius šilumos praradimus.

Trumpai apie procedūrą

Pirmas dalykas kurį patartų kiekvienas statybų ekspertas – tai, jog medinį būstą yra kur kas geriau šildyti iš išorės, nei iš vidaus, kadangi pastarasis variantas turės labai daug neigiamų savybių.

Vidinis šildymas reikalauja ardyti namų interjerą, o prastai atlikus darbus tokiam variantui gali susidaryti puikios sąlygos pelėsio kaupimuisi. Kaip jau minėta, geriausia yra rinktis šiltinimą tradicine akmens vata, neoporu ar ekovata. Pastaroji taip pat yra labai geras variantas, kartu pasižyminti ir puikiu lankstumu palyginus su kitomis šilumos medžiagomis.

Tiek neoporas, tiek ekovata pasižymi panašia varža, todėl šiuo aspektu didelio pasirinkimo skirtumo nebus. Vis dėl to, jeigu svarstote apie siūlinio pobūdžio akmens vatą, tokio varianto reikėtų prisivengti, kadangi ji pasižymi net iki 30-40 procentų didesniais šilumos nuostoliais. Kartu čia ir daugiau sąlygų kauptis drėgmei, kuri gali būti kenksminga.

Šiluminė ekovata, tuo tarpu yra ne siūlinio pobūdžio, tačiau vamzdelinės struktūros. Tai reiškia, jog drėgmę lengviau išleisti iš susikaupusių vietų, o pati jos kompozicija bus draugiškesnė mediniam namui, nes ekovata yra gaminama iš celiuliozės.

Be to, ekovata pasižymi ir didesniu atsparumu ugniai nei kiti variantai, o vietoje degimo ji paprasčiausiai smilksta. Tai užtikrina, ne tik geresnę šilumą, tačiau ir labiau saugo turtą kilus gaisrinei situacijai.

Kalbant apie neoporą, iš esmės čia kalba einą apie tradicinį poliuretano putplastį, tačiau su patobulintomis savybėmis. Grafito ir kitų medžiagų priedai leidžia užtikrinti iki 20 procentų geresnę termoizoliaciją, leidžia taupyti energijos kaštus ir t.t.

Pabaigai

Trumpai aptarėme medinio namo apšiltinimą.

Nors čia medžiagos alternatyvų yra tikra begalė, dauguma ekspertų sutiktų, jog geriausia apšiltinimui medžiagos yra šiluminė ekovata ir neoporas. Svarbiausia, gerai atkreipti dėmesį į produkto kokybę ir prireikus kreiptis į specialistus konsultacijai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika