01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip pasirinkti tinkamus palėpės laiptus savo namams?

Kaip pasirinkti palėpės laiptus

Statant naują namo projektą, vienas dažniausių žmonių pasirinkimų būna kartu įrengti mansardą arba kitaip – palėpinį aukštą.

Paprastai dėmesio centre būna tų patalpų išplanavimas, būsimi įrenginiai ar konstrukcijos tokios kaip stoglangiai.

Tiesa, ne ką mažiau svarbu pagalvoti ne tik apie pačią palėpę, tačiau ir patekimą į ją, kam paprastai yra įrengiami palėpės laiptai.

Įrengiant juos, labai svarbu tinkamai pagalvoti apie tai kam jie bus skirti, koks tipas bus praktiškiausias mūsų projektui ir kitus dalykus.

Priešingu atveju, vėliau gali tekti imtis pertvarkymo darbų, kurie atims ne tik daug pinigų, tačiau ir laiko.

Šiame straipsnyje – svarbiausi faktoriai į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis palėpės laiptus ir plačiau apie jų tipus.

Kokie dalykai bus svarbiausi renkantis laiptus palėpei?

Norint tinkamai įsirengti palėpės laiptus, reikia pagalvoti apie keletą pagrindinių dalykų.

Tai yra:

  • Paskirtis – pirmas dalykas apie ką reikėtų pagalvoti tai pati laiptų įrengimo paskirtis. Paprastai laiptai būna skirti užlipti į palėpę, patekti ant stogo, į antresolę ir t.t. Nuo to kartu priklausys kokių matmenų ir tipo variantų jums prireiks.
  • Laisva erdvė  – kitas ne ką mažiau svarbus dalykas bus pati turima erdvė laiptams. Čia svarbiausias dalykas bus užtikrinti komfortą ir saugumą, kasdieniam laiptų naudojimui patekimui į palėpę. Paprastai optimalus variantas yra iki 70 cm pločio laiptai, na o aukštis priklausys nuo pačio projekto struktūros.
  • Komplektacija – dar vienas dalykas apie kurį reikėtų pagalvoti renkantis palėpės laiptus yra jų komplektacija. Kaip kurie namų savininkai pilnai apsieina su paprastai, kopėčių stiliaus laiptais, tuo tarpu kiti nusprendžia įsirengti papildus elementus tokius kaip turėklus, atramas, apsaugas ir t.t. Taigi, reikėtų nuspręsti ko jums reikia.
  • Apšiltinimas – dar vienas itin dažnas žmonių sprendimas yra pasirūpinti pakankama šilumine izoliacija palėpės laiptams, kaip papildomu komforto elementu. Paprastai laiptų laidumas šilumai būna aprašytas prekių kataloguose. Kuo mažesni laidumo rodikliai – tuo geresnė izoliacija.
  • Leistina apkrova – norint užtikrinti, jog laiptai tarnaus ilgus metus į priekį, itin svarbu yra pasirūpinti jiems naudojamų medžiagų patvarumu. Ekspertai rekomenduoja įsirengti laiptus kurie galėtų atlaikyti bent 150 kg apkrovą, patogiam kasdieniam naudojimui.

Pagrindiniai palėpės laiptų tipai

Įvertinus šiuos faktorius, verta pagalvoti ir apie pačius laiptų tipus. Kiekvienas jų turi tam tikrus privalumus, todėl tinkamiausią variantą surasite tik atsižvelgę į savo poreikius.

  1. Segmentiniai – tokio tipo laiptai paprastai yra naudojami tų tarpe kurie siekia maksimaliai sutaupyti šilumos energijos ir nori kompaktiškumo. Populiariausi čia būna medienos variantai, tačiau neatsilieka ir metaliniai laiptų variantai.
  2. Sulankstomi – kompaktiški laiptų variantai kurie yra ypač populiarūs tų tarpe kurie neturi daug laisvos vietos. Įrengimas čia taip pat bus greitas ir nesudėtingas, todėl paprastai labai greitai galima užbaigti palėpės įrengimo darbus.
  3. Pastatomi – stacionarūs arba pastatomi laiptai puikiai tinka tiems, kas turi pakankamai erdvės įsirengti komfortiškiems laiptams su pilna jų komplektacija. Populiariausi čia būna mediniai eglės ar pušies variantai pasižymintys patvarumu ir lengvu svoriu. Dažniausiai jie įrengiami stovėti visam laikui, tačiau įmanomi variantai ir su sulankstymo mechanizmu.

Pabaigai

Šiandien aptarėme tai, kas svarbiausia renkantis palėpės laiptus. Galima sakyti, jog svarbiausia yra pagalvoti apie kertinius jų faktorius bei tai koks laiptų tipas jums labiausiai tiks pagal jūsų poreikius.

Tokiu būdu, bus tikrai paprasta išsirinkti.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika