01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Patarimai kaip paruošti sienas dažymui

kaip pasiruošti sienų dažymuiSienų dažymas – tai pakankamai paprasta procedūra, kurią svarbu atlikti kruopščiai norint atnaujinti savo būsto interjerą.

Turint šiek tiek praktinės patirties, tokį apdailos darbą sėkmingai gali atlikti kiekvienas savininkas savo namuose. Priešingai, nei, pavyzdžiui, skardinė stogo danga ir jos klojimas, kur jau reikia eksperto akies.

Tiesa, pasiruošti jai taip pat reikėtų tinkamai, ypač sienų paruošimo dažymo atžvilgiu. Tik tokiu būdu galime užtikrinti, jog mūsų atliktas darbas bus kokybiškas ir nenueis perniek.

Taigi, šiame straipsnyje mes pateikiame keletą pagrindinių patarimų kaip paruošti savo namų sienas dažymui.

Pasirūpinkite visais reikalingais įrankiais

Visų pirma reikėtų įsigyti visus būtiniausius įrankius dažymui iškart. Jums prireiks: volelio su rankena (dideliems sienos plotams), teptukų (mažesniems plotams), vonelės dažams, dažymo juostų, audinio grindims ir daiktams uždengti bei rūbų kurių negaila ištepti darbų metu.

Galima pagalvoti ir apie papildomus dalykus tokius kaip pagalvėlė dažams kuri padės pasiekti sudėtingesnes sienos vietas, tokias kaip kampai ir t.t.

Įsigijus prekes, galima pereiti prie kitų etapų.

Paruoškite kambarį

Prieš pradedant dažymo darbus reikėtų tinkamai paruošti tą kambarį kuriame dažysite. Nukabinkite tokius daiktus kaip paveikslais, rėmai ar veidrožiai nuo sienų, užuolaidas ir t.t. Jei yra galimybė, pasistenkinte visus baldus pernešti į kitą kambarį, kad šie nesimaišytų.

Blogiausiu atveju, sustumkite visus daiktus į kambario centrą jei juos per sudėtinga ar tiesiog neįmanoma išnešti. Žinoma, reikėtų juos apdengti ir plėvele kurią įsigijote pirmame žingsnyje. Apdengti nereikėtų pamiršt ir grindų.

Naudokite dažymo juosteles

Dažymo juostelės galbūt nėra tokia populiari priemonė, tačiau be jokios abejonės yra puiki pagalba apsaugant būsto prietaisus prieš dažymą. Jos yra naudojamos elektros jungiklių, lankų, palangių, rankenų ir panašių dalykų apsaugai.

Po darbų bus mažiau reikalo valyti kambarį nuo aptiškusių dažų jeigu naudosite dažymo juosteles.

Pasirūpinkite, jog ant sienų nėra purvo

Trumpai tariant, prieš dažant sienas, jas reikėtų itin gerai ir kruopščiai nuvalyti nuo bet kokio purvo, dulkių, voratinklių ir t.t.

Ar kartu reikės panaikinti ir senų dažų sluoksnį jau priklausys nuo jūsų naujų dažų kokybės. Paprastai „lupti“ senų dažų visiškai nereikia tuo atveju jei buvo naudoti geri dažai, o patys darbai buvo atlikti kokybiškai.

Jei vis dėl to seną sluoksnį ruošiatės šalinti, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į senų dažų sudėti. Tokiu atveju jei naudoti dažai buvo vandens principo – užteks tiesiog sieną sušlapinti ir jie nusivalys.

Na, o jeigu naudoti buvo aliejinio principo dažai, tuomet reikės jau papildomų cheminių priemonių tokių kaip dažų minkštikliai ir pan. Vėliau reikės viską nugrandyti.

Senų dažų kokybės tikrinimas

Jei galvojate apie dažymą tiesiai ant senų dažų, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į senųjų dažų kokybę.

Paprastai puikus kokybės testas yra tiesiog sienos pašlapinimas vienoje vietoje. Jei pastebite, jog dažai – peršlapo, tuomet jau reikės pašalinti šį dažų sluoksnį, jog galėtumėte kloti naująjį.

Dažai nelygumų nepanaikins

Nemažai žmonių galvoja, jog dažai išspręs visas sienos problemas – netgi nelygumus.

Tačiau, tai nėra tiesa.

Prieš pradedant dažyti, jei matote, jog sienoje yra nelygumų ar tarpų, geriau juos prieš tai sutvarkyti juos tinkamai užglaiščius, o glaistui išdžiūvus – sieną nušlifuoti.

Tik tada reikėtų jau pradėti dažyti, kadangi ant nelygios sienos pakloti dažai trūkumus tik dar labiau išryškina.

Paskutinis žingsnis – gruntavimas

Dar vienas dalykas ką reikėtų padaryti prieš dažant, tai tinkamas gruntavimas. Grantus yra itin svarbi medžiaga norint, jog dažai ant sienos tinkamai laikytusi.

Renkantis gruntą reikėtų atsižvelgti į tai, ką pataria ekspertai atliksiantys jums darbus arba parduotuvėje, kuomet perkate medžiagas.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą patarimų kaip paruošti sieną prieš dažymą. Galima sakyti, jog pasiruošti šiai procedūrai yra tikrai nesudėtinga, tačiau kartu ir labai svarbu jeigu mes norime turėti kokybiškai atliktą darbą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika