01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip išsirinkti ventiliuojamą fasado apdailą?

ventiliuojamas fasadasĮrengiant sau namus, omenyje reikia turėti klimato sąlygas, todėl reikia labai gerai apgalvoti ne tik kokiomis medžiagomis bus dengiamas namo fasadas, bet ir kokios medžiagos pasislėps po juo.

Šią dieną, kaip viena iš pranašiausių laikoma ventiliuojama fasadų sistema. Taip pat, kaip ir vis dar neišeina iš mados skardinė stogo danga.

Taigi, ant ventiliuojamos fasadų sistemos, galima montuoti bet kokias apdailos medžiagas: nuo keraminių plytelių iki medienos dailylenčių.

Ventiliuojamieji fasadai dažniausiai pasirenkami statant komercinės, visuomeninės paskirties pastatus, tačiau jie puikiai tinka ir gyvenamiesiems namams. Ventiliuojami fasadai – saugūs ir patvarūs, greitai montuojami bei efektyvūs.

Ventiliuojamo fasado karkasas

Pakabinami karkasai gali būti naudojami norint įrengti ventiliuojamą fasadą. Tiesiai prie jų tvirtinamos apdailos medžiagos. Karkasui gaminti naudojami cinkuotas arba nerūdijantis plienas, aliuminis ar net mediena. Svarbiausias kriterijus – jog ventiliuojamo fasado karkasas turėtų daugiausia pranašumų iš kelių alternatyvų ir būtų suderinamas su apdailos medžiagomis.

Fasadų apdaila: kokios medžiagos tinkamiausios?

Norint apsaugoti ventiliuojamus fasadus nuo neigiamo oro sąlygų poveikio ir pažeidimų, tai rekomenduojame renkantis medžiagas fasado apdailai, atkreipti dėmesį, ar šie faktoriai paminėti.

 • Mediena ir termomediena. Mediena – bene labiausiai aplinkos sąlygų veikiama medžiaga, todėl renkantis medines dailylentes reikia nusiteikti, kad fasadą neišvengiamai teks valyti, šalinti samanas ir kerpes, taip pat impregnuoti. Įprastai medieną reikia atnaujinti bent kas 5–10 m. Verta pagalvoti ir apie termomedieną: ji apdorojama karščiu ir garais, todėl tampa kur kas patvaresnė, stabilesnė ir atsparesnė neigiamam aplinkos poveikiui.
 • Keramikos fasadų apdaila tvirtinama ant daugiabučių, komercinės ir visuomeninės paskirties pastatų. Keramika suteikia modernų įvaizdį, apsaugo konstrukcijas nuo temperatūrų pokyčių ir kritulių.
 • Betonas. Pastaraisiais metais betonas naudojamas ir kaip dekoratyvi medžiaga fasadų apdailai. Didžiausias betono privalumas – ilgas tarnavimo laikas. Specialios betoninės plokštės atgabenamos tiesiai į statybvietę – tai padeda sutaupyti ir laiko, ir pinigų.
 • Plastikinės dailylentės įprastai naudojamos mediniams ar karkasiniams namams su ventiliuojamu fasadu. Konstrukcijos gali būti apšiltintos iš išorės arba iš vidaus. Plastikines dailylentes reikėtų rinktis ypač atidžiai, nes nekokybiški gaminiai keičia išvaizdą, formą. Plastikinių dailylenčių tarnavimo laikas – apie 30 m.: tuomet plastikas netenka apie 70 proc. savybių.
 • Metalas. Įrengiant metalinį fasadą svarbu prisiminti, kad dėl temperatūrų svyravimų metalo tūris kinta. Be to, būtina išmanyti metalo plokščių tvirtinimo subtilybes, nes konstrukcija galiausiai gali atrodyti neestetiškai ir neatitikti užsakovų lūkesčių.

Skarda fasadui

Plieninė skardinė danga pritaikoma prie bet kokio pastato eksterjero ir paskirties.

Skardinė danga – viena lengviausių, todėl nesukuriama fasado apkrova. Ją paprasta montuoti: nereikia specialių įrankių ar įrangos, montuoti skardos lakštus, kasetes, kitus metalo profilius gali kiekvienas bazinę kvalifikaciją turintis meistras. Dideli gamybiniai pastatai skarda uždengiami vos per kelias dienas.

Pagrindiniai skardos privalumai

 • paprastas, greitas montavimas
 • ilgaamžiškumas
 • nedidelė montavimo paslaugų kaina
 • paprastas keitimas
 • galimybė rinktis iš daugybės profilių ir spalvų
 • medžiaga – tvari, perdirbama

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme fasadų apdailą bei išskyrėmė medžiagas, išskyrėme skyrelį apie skardą fasadui bei jos privalumus. Kurkime ne tik gražius, bet ir tvirtus namus!

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika