01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip išsirinkti palangę savo būstui?

kaip išsirinkti palangęPalangė – tai namų detalė į kurią žmonės didelio dėmesio tikrai nekreipia, nors visai veltui.

Jos ne tik atlieka svarbią protekcinę funkciją polangėms, tačiau kartu gali būti įdomų ir nestandartinį interjerą formuojanti detalė.

Juk visi norime jaukių ir gražiai atrodančių namų kuriuose galėtume atsipūsti ir atgauti savo jėgas.

Palangė, nors atrodo paprastas dalykas, prastai sumontavus ir ją pasirinkus, gali kaip reikiant sugadinti mūsų vidinį namų vaizdą.

Visai taip pat kaip ir skardinė stogo danga, kurią blogai pasirinkus mes galime iš esmės sugadinti ir išorės vaizdą.

Šiame straipsnyje – apie tai kaip pasirinkti tinkamas palanges bei pagrindines jų rūšis.

Kokios yra pagrindinės palangių rūšys?

Pasak ekspertų pateikiamos statistikos, populiariausios žmonių perkamos palangės yra gaminamos iš plastiko (PVC) bei medžio plokščių (MDP).

Pažvelgus į jas iš išorės, vizualių skirtumų praktiškai neįžvelgtume, tačiau dėl jų skirtingos medžiagų kompozicijos, jos paprastai yra naudojamos skirtingos paskirties patalpose.

Gyvenamuosiuose kambariuose kur mažai drėgmės (miegamasis, svetainė ir t.t.) paprastai yra montuojamos MDP tipo palangės, o daugiau drėgmės turinčiose būstos dalyse (balkonas, vonia, ir t.t.) yra dedami plastikiniai palangių variantai.

Būtent atsparumas drėgmei ir iš esmės nedidelė kaina yra didžiausi PVC pliusai.

Kartu pastebima ir naujiena statybų rinkoje – tai iš stiklo pluošto pagamintos palangės. Jos pasižymi tvirtumu ir neretai yra gaminamos kartu su antibakteriniu paviršiumi, kas jas verčia idealiu variantu patalpose kurioms yra būtina aukščiausio lygio higiena ir sterilumas.

Kadangi palangės dažniausiai yra įrengiamos iškart su langais, jos paprastai estetiškai yra derinamos su pačiu langu. Populiariausios spalvos vis dar lieka balta, tačiau vis dažniau žmonės atsižvelgia ir į baldus ir grindis, taip rasdami neįprastus spalvinius sprendimus.

Kaip tinkamai išsirinkti palanges?

Pagrindinis dalykas į ką ekspertai skatina žmonės atkreipti dėmesį – tai pati produkto kokybė. Žinoma, kiekvienas iš mūsų norėtų sutaupyti įrenginėjant savo būstą.

Deja, tačiau pataupius ant palangės yra didžiulė rizika tame, jog ji labai greitai susidevės, išbluks ir apskritai praras bet kokį turėtą grožį. Tai ypač galima pastebėti ant pigių baltos spalvos palangių kurios yra itin neatsparios UV spinduliams, o dėl pigių medžiagų – ir skilinėti.

Jei svarstote apie plastikinį variantą – daugiausia dėmesio reikėtų skirti konstrukcijai ir naudojamoms pertvaromis. Jei jos yra storesnės – tai bus aukštesnės kokybės variantas. Kartu čia svarbu įvertinti kokie klijai buvo naudojami jos gamyboje.

Mažai tikėtina, tačiau pasitaiko, jog pigūs variantai yra gaminami iš atitinkamų klijų, kurie nuo šilumos gali pradėti skleisti kenksmingas medžiagas.

Renkantis medinius palangių variantus, ekspertai pataria dėmesį atkreipti į tarpus tarp medienos masyvų panaudotų gamyboje. Didesni tarpai yra geriau, kadangi aplinkos drėgmės skatins palangę trauktis arba plėstis.

Dar viena alternatyva – vadinamosios MDF palangės pagamintos iš kelių medžiagos sluoksnių. Apačioje paprastai yra montuojamas sluoksnis kuris bus atsparus drėgmei, na o viršuje klijuojamas išorinis sluoksnis kuris skirtas matymui ir gražesniam interjerui.

Čia pagrinde reikėtų atkreipti dėmesį į tai kaip tinkamai yra impregnuota pati mediena ir koks yra plokštinio sluoksnio storis. Kokybiški variantai turės didesnį drožlių tankumą ir pačio lako sluoksnį.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme palanges ir tai kaip jas pasirinkti. Nors tai atrodo kaip paprastas dalykas, čia tikrai neverta pataupyti renkantis pigiausią variantą, kadangi po to gali tekti gailėtis.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika