01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip išsirinkti tinkamą konstrukcinę medieną?

Kaip išsirinkti konstrukcinę medieną

Mediena – nuo seno yra viena iš pagrindinių medžiagų naudojamų statybose.

Ar tai būtų natūrali mediena, perdirbtos jos drožlės ar dar kiti gaminiai – jos reikšmė įvairiuose projektuose yra neabejotina.

Vis dėl to, neturintiems pakankamai patirties ir žinių, išsirinkti kokio tipo medžiagos bus geriausios ruošiant namo konstrukciją gali būti pakankamai sudėtinga.

Atlikus paruošiamuosius darbus, galima pereiti prie kitų darbų ir jau galvoti apie tokius elementus kaip plieninė ar aliuminio stogo danga.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindinius konstrukcinės medienos privalumus, kokį medį statyboms geriausia rinktis ir keletas kitų bendrų patarimų renkantis šią medžiagą.

Kokie yra pagrindiniai konstrukcinės medienos privalumai?

Viena iš didžiausių priežasčių kodėl konstrukcinė mediena yra tokia populiari lyg šių dienų yra tai, jog ši žaliava turi itin daug privalumų.

Pagrindiniai iš jų yra:

  • Didelis atsargų kiekis – vienas iš pagrindinių medienos naudojimo statybos privalumų yra itin paprastas. Palyginus su tokiomis medžiagomis kaip plastikas, betonas ar plienas, medienos atsargų pasaulyje yra žymiai daugiau. Be to, šios medžiagos resursai yra atsikuriantys.
  • Tvirtumas – dar vienas privalumas naudoti konstrukcinę medieną yra jos tvirtumas. Statant statinius ir rengiant jų konstrukcijas, užtikrinti jos tvirtumą yra vienas iš pagrindinių žingsnių siekiant išties ilgaamžio projekto.
  • Paprasta apdirbti – palyginus su kitomis dažniausiai statybose naudojamomis medžiagomis, medieną yra kur kas lengviau apdirbti, kas leidžia taupyti kaštus ir laiką. Taip pat privalumas yra ir medienos universalumas jas derinant su kitomis medžiagomis.

Kokie yra svarbiausi dalykai renkantis konstrukcinę medieną statyboms?

Kaip minėjome aukščiau, viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko mediena lyg šiol yra taip plačiai naudojama statybose yra jos natūralus tvirtumas iš savęs ir tai, jog jos dėka galima užtikrinti patikimų statinių statybą.

Vis dėl to, tinkamai pasirinkti šią medžiagą nėra taip paprasta kaip gali atrodyti, kadangi gerai pagalvoti apie pačios medienos rūšį ir tai, kaip ji buvo apdirbta.

Prie to pačio, verta pagalvoti ir apie pačias jūsų projekto specifikacijas norint tinkamai pataikyti su statybinėmis medžiagomis. Tokiu būdu tikrai užtikrinsite statinio kokybę ir ilgaamžiškumą.

Dažniausiai įvairių namo konstrukcijų statybose yra naudojama spygliuočių mediena, tai yra pušis ir eglė, na o tam yra keletas priežasčių.

  1. Geros mechaninės savybės – mediena pasižymi tvirtumu ir natūraliu atsparumu aplinkos veiksniams.
  2. Paprastesnis apdirbimas – spygliuočių mediena nėra tanki, yra atsparesnė drėgmei ir netgi pasižymi natūralia impregnacija (kalbant apie pušies medieną).
  3. Žemesnė kaina – spygliuočių mediena yra ženkliai pigesnė palyginus su lapuočiais.

Kiti patarimai renkantis konstrukcinę medieną savo projektui

Kaip minėjome prieš tai, norint sėkmingai pasirinkti konstrukcinę medieną, vienas iš svarbiausių dalykų yra tinkamai įvertinti jo specifikacijas.
Žemiau pateikiame dar keletą patarimų, kokia mediena tiks geriausiai pagal projekto tipą.

Karkasinis/modulinis namas

Lietuvoje vis labiau populiarėja medienos projektai iš jau gamykloje pagamintų konstrukcijų kurias belieka statybvietėje surinkti. Šiuo atveju geriausiai tikslaus pjūvio, dar kitaip vadinama kalibruota mediena, kurios pagrindinė savybė – identiški matmenys.

Pagrindinės konstrukcinės dalys

Svarbiausias dalykas šiuo atveju bus medienos tvirtumas, todėl rekomenduojame rinktis vadinamą graduotą medieną. Pagal ES standartus, visa statyboje naudojame mediena yra klasifikuojama pagal tvirtumą. Žinoma, rinkitės patį tvirčiausią variantą svarbiausioms konstrukcijoms.

Kitos konstrukcinės dalys

Kalbant apie kitas namo konstrukcijos dalis tokias kaip gegnės, sijos, perdangos ir t.t., bus reikalingas ypatingas preciziškumas. Dėl šios priežasties, rekomenduotume pagalvoti apie klijuotą medieną kuri yra specialiai apdirbta šioms konstrukcijoms.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme konstrukcinę medieną ir kaip ją išsirinkti savo projektui. Medienos populiarumas statybose išlieka didžiulis ir nepanašu, jog ši tendencija artimiausiu metu keisis, vien dėl to, jog ji pasižymi itin vertingomis statybose savybėmis.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika