01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Kaip įrengti mansardą?

kaip įsirengti mansardąKo gero sutiktų daugelis, jog šiais laikais žmonės savo būstą keičia kur kas dažniau nei seniau. Būdavo metas kuomet žmonės visą gyvenimą pragyvendavo tose pačiose vietose, retkarčiai remontuodami ar renovuodami savo gyvenamąją vietą.

Dabar taip nėra. Žmonės užsidirbę kiek daugiau pinigų, sulaukę šeimos pagausėjimo, keliasi į didesnius butus, kotedžus ar net privačius namus.

NT ekspertai taip pat linkę sutikti ties šia nuomone ir pabrėžia, jog šiuolaikinis NT klientas visuomet ieško kuo įvairesnių sprendimų – pradedant pačia teritorija kur žmogus apsigyvens, baigiant namo išplanavimu ir žinoma, jo interjeru.

Mansarda – pakankamai senas architektūros išradimas atsiradęs dar XVIII amžiaus Prancūzijoje, pasižyminti tuo, jog namo palėpės erdvė yra įrengiama su langais ir pritaikoma sėkmingam gyvenimui.

Toks metodas kiek vėliau paplito po visą vakarų pasaulį, na o tokioms interjero tendencijoms ateinant iki mūsų, pamažu vis daugiau ir lietuvių namų yra neatsiejami nuo mansardų, visai kaip skardinė stogo danga yra tapusi populiariausių tautiečių pasirinkimu.

Kalbant apie mansardą kaip interjero tendenciją, šiame straipsnyje atrinkome keletą patarimų, tiesiai iš interjero dizainerių, apie tai, kaip tinkamai įsirengti šią struktūrą.

Į ką reikia atsižvelgti įrengiant mansardą?

Pasak interjero ekspertų, mansarda įprastai nedidelio dydžio, todėl šios erdvės nereikėtų apkrauti dideliu kiekiu daiktų ar baldų. Paprastai jos yra puikus pagrindas darbo erdvei, miegamajam ar papildomam poilsio kambariui, bet, žinoma, turint didelį namą, galima pagalvoti ir apie keletą kambarių iš karto.

Erdvė

mansardos įrengimas

Ekspertai nerekomenduoja mansardos atskirti pertvaromis ar kitaip išskaidyti į daugiau mažesnių kambarių, kadangi taip yra prarandama vertinga erdvė ten kur ir taip jos nėra itin daug.

Kitas dalykas, jeigu namą vis dar įrenginėjate, nepamirškite tinkamai apšildyti stogo tinkamomis priemonėmis bei, žinoma, turėti omenyje, jog čia bus įrengiamas toks dalykas kaip laiptai. Jei palėpės sritis jau yra įrengta apgyvendinimui, tuomet bus žymiai mažiau rūpesčių.

Aukštis

Kitas dalykas apie ką reikėtų pagalvoti – tai pačių lubų aukštis. Reikia apmąstyti tai, kaip kuo geriau išnaudoti žemiausias sritis, kaip pavyzdžiui, pakraščiai. Čia ko gero gerai bus statyti darbastalio ar lovos galus.

Tiesa, būtinai pažymėkite tas vietas kur galite išsitiesti palėpėje pilnu ūgiu. Taip bus geriau susiplanuoti kaip statyti baldus, taip, jog būtų patogu išlipti iš lovos ar pakilti nuo darbo stalo, netyčia galva neatsitrenkus į lubas.

Jeigu yra galimybė, pasirūpinkite, jog ties maždaug lubų viduriu, erdvė būtų aukštesnė, tai suteiks kambariui daugiau jaukumo ir didesnės erdvės jausmą.

Baldai

Baldų išplanavimas tinkama linkme yra vienas iš svarbiausių žingsnių įrengiant mansardą. Kadangi palėpėje vietos kur kas mažiau nei įprastame kambaryje, reikia pagalvoti apie kiek neįprastus sprendimus, tam, kad erdvę išnaudoti maksimaliai naudingai.

Verta pagalvoti apie specialų baldų komplektą skirtą būtent tokiai erdvei kaip palėpei. Tiesa, tai pareikalaus papildomų investicijų, tačiau toks sprendimas jus tikrai nustebins savo rezultatu, kadangi mansardoje turėsite viską ko jums reikia.

Apšvietimas

Čia vėlgi reikės ieškoti, kiek kitokių sprendimų nei tuose kambariuose, kur lubos yra įprastos. Ekspertai rekomenduoja apsistoti ties sieniniais ir pakabinamais šviestuvais, kuriems pakanka vien rozetės.

Puikus sprendimas – išnaudoti likusias sijas iškabinti šviestuvams.

Papildiniai

Mansardoje stoglangiai – įprastas dalykas. Tačiau čia kartu atsiranda galimybės ir papildomiems kambario akcentams kurie kambario komfortą pakels į aukštesnį lygmenį.

Kalbant apie tas pačias sijas, jas puikiai galima išnaudoti pasikabinti hamakui ar sūpynėms, kaip erdvė atsipalaiduoti.

Pasikartosime, tačiau sijos gali būti ir puiki vieta įsirengti reikalingiems šviestuvams.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme mansardas ir keletą patarimų kaip jas įrengti. Ši erdvė gali būti viena iš jaukiausių ir žaviausių jūsų namo vietų, tiesa, būtina tinkamai apgalvoti tokius dalykus kaip apšvietimą ir erdvės išnaudojimą reikalingais baldais.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika