Betonas – vienas svarbiausių mišinių statybose.
Ši mikstūra, gaminama iš vandens, cemento ir kitų medžiagų užpildo, padeda atlikti visus pagrindinius darbus reikalingus tinkamai namo statybai ir pereiti prie kitų veiksmų, kaip pavyzdžiui stogo dengimas, kur skardinė stogo danga yra vienas populiariausių pasirinkimų.
Kalbant apie patį betoną, jo savybės smarkiai priklauso nuo to, kokios sudėties mes jį sumaišysime. Ko gero svarbiausias dalykas čia – jo patvarumas.
Paprastai jį galime užtikrinti geru masės slankumu, kitaip tariant, į mišinį įdėti kiek įmanoma mažiau vandens ir šiek tiek specialių priedų.
Natūralu, jog geriausią su šia medžiagą susijusių darbų kokybę galės užtikrinti tik profesionalus specialistų kolektyvas. Tiesa, niekas nedraudžia kai kurių darbų bent jau pabandyti atlikinėti patiems.
Šiame straipsnyje – plačiau apie betonines grindis ir jų įrengimą.
Kodėl populiarėja betoninės grindys?
Manoma, jog pagrindinė priežastis dėl ko pastaroji grindų rūšis yra tokia populiari – tai jų universalumas. Neretai jos yra naudojamos kaip pagrindas ant kurio vėliau bus klojamos keraminės plytelės, PVC ar kiliminė danga.
Kitas dalykas – tai patvarus pasirinkimas. Jos yra vienas iš atspariausių variantų mechaniniams aplinkos poveikiams, todėl puikiai tinka tiems kas ieško ilgalaikio sprendimo.
Koks bus tikslus dangos storis, jau priklausys nuo pačios konstrukcijos ir tipiškai svyruos nuo 10 – 30 cm, tačiau negali būti mažesnis nei 5 cm.
Tam, kad užtikrinti maksimalų grindų tvirtumą ir gebėjimą atlaikyti didžiules apkrovas, būtina pasirūpinti, jog grindys būtų tankios ir stiprios bei turėtų gerą armatūros sukibimą. Tik toks grindų variantas tarnaus ilgai ir bus atsparus aplinkos veiksniams.
Savaime suprantama, jog grindų betonavimas, kaip pats procesas yra tikrai atsakingas, kadangi tik tikrai žinant kas yra daroma galima užtikrinti gerą darbo kokybę.
Grindų betonavimo ypatybės
Prieš pradedant atlikti darbus, žinoma, būtina pasirūpinti tinkamais darbo įrankiais.
Čia jums prireiks tokių dalykų kaip:
- Kibiras
- Kastuvas
- Trintuvė
- Matavimo lenta
- Plieniniai vamzdžiai
- Gulsčiukai vandeniui
Ir t.t.
Tinkamai pasiruošus, galima pereiti prie tokių dalykų kaip pagrindiniai darbų etapai.
Grindų betonavimo etapai
- Pakankamas aukštis – pirmiausiai reikia įsitikinti, jog jūsų grindų aukštis pagal planą yra tinkamas. Jei viskas atitinka reikalavimus, galima pradėti kloti izoliacinius sluoksnius. Pastarąjį reikėtų kloti kuo labiau kompaktiškai.
- Garo izoliacinės plokštelės – kitas dalykas kas bus labai svarbus namo konstrukcijoje yra plėvelės apsaugančios ją nuo drėgmės ir garų kondensato. Paprastai geriau yra naudoti kuo storesnes plėveles jeigu yra įmanoma.
- Grindų betonavimas – viskam pasiruošus galima pereiti prie pačio betonavimo. Labai svarbu pabrėžti, jog tokius darbus yra geriau atlikinėti tik tuomet jeigu tikrai turite pakankamai patirties ir žinių bei žinote tai ką darote. Kitu atveju išvaistysite gerą betoną ir sugadinsite grindis.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme grindų betonavimo procedūrą. Galima sakyti, jog tai yra tikrai atsakingas ir žinių reikalaujantis darbas kurį yra labai svarbu atlikinėti atsakingai. Visuomet galite kreiptis į specialistus jeigu manote, jog jums reikia patarimo ar pagalbos.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: