01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Ką žinoti renkantis lietvamzdžius?

ką žinoti apie lietvamzdžiusLietvamzdžiai – tai dalykas apie kurį projektuojant savo namus, retai pagalvojame.

Na, priežasties per daug galvoti apie sistemą lietui nuvesti tikrai nėra, žinoma, jeigu tinkamai ją įsirengiame savo naujame arba remontuojamame name. Visai kaip ir būtina kokybiška skardinė stogo danga.

Vis dėl to, į kai kuriuos principus atkreipti dėmesį tikrai yra patartina.

Šiame straipsnyje – apie lietvamzdžius, skirtingus jų tipus ir tai ką reikia žinoti keičiantis lietvamzdžius.

Lietvamzdžio paskirtis ir dalys

Pagrindinė lietaus nuvedimo sistemos paskirtis žinoma yra surinkti ir nukreipti vandenį nuo stogo pagal tam tikrą kryptį. Nors tokios sistemos įsirengimas vandens pratekėjimui nėra būtinas, kiekvienas statybos ekspertas jums galės pasakyti, jog tokį dalyką yra itin racionalu įsirengti, kadangi suteiksite savo namui ir jo konstrukcijai papildomą apsaugą nuo drėgmės.

Pagrindinės dalys iš kurių yra sudaryta lietaus nuvedimo sistemas yra pats lietvamzdis ir stoglovis esantis horizontalioje padėtyje. Abu šie elementai yra tvirtinami lietvamzdžių laikikliais bent 2 metrų atstumu priklausomai nuo projekto specifikos. Kartu į sistemą įeina ir dangteliai latakams, jungtys ir kitos smulkmenos.

Kokia tiksliai sistemą pasirinkti reikės priklausys didžiąja dalimi nuo to kokio ploto mūsų stogas yra. Tai kartu bus ir plotas kurį prieš darbų atlikimą reikės tinkamai nusausinti. Lietvamzdžių latakus reikės kabinti tokiu būdu, kad jų savo svoriu negalės nulaužti ir sniegas. Svarbus dalykas bus ir latakų plotis, kuris priklausys nuo pačio stogo ploto ir šlaito ilgio.

Lietvamzdžių tipai

Paprastai lietvamzdžiai pagal savo gamybos rūšį yra skirstomi į dvi stambias rūšis:

  • Plastikiniai (PVC) lietvamzdžiai
  • Metaliniai lietvamzdžiai (Aliuminis, plienas, varis ir titanas-cinkas).

Plastiko produkcija pasižymi pigesne kaina ir nesudėtingu įrengimu, tarp kitko, kurį gali atlikti ir pats namo savininkas. Dar vienas svarbus pliusas komforto prasme – tai geresnė garso izoliacija nuo lietaus.

Kalbant apie minusus, plastikas pakankamai greitai praranda savo spalvą ir pasižymi kur kas mažesne rezistencija aplinkos veiksniams. Norint pasirūpinti papildoma apsauga, paprastai plastikiniams lietvamzdžiams dar yra reikalingos papildomos jungtys ir kompensacinės juostos.

Žinoma, lietvamzdžiai iš metalo pasižymi kitokiomis savybėmis. Jie ir ilgiau tarnauja, bet tuo pačiu bus brangesni bei bus sudėtingiau įrengiami. Todėl tokį darbą reikėtų palikti jau statybos profesionalams. Kuomet renkatės produktą, svarbu pasirinkti dažytą iš abiejų pusių sistemą, pasižyminčia didesniu atsparumu aplinkos veiksniams.

Kalbant apie pačias formas, reikėtų pabrėžti, jog lietvamzdžiai būna kelių pagrindinių formų, tai yra apvalūs, stačiakampiai ar pusapvaliai. Stačiakampinis variantas paprastai yra populiariausias dideliuose pastatuose, nors esminio skirtumo čia nėra. Reikėtų rinktis pagal tai kokia yra pastato architektūra.

Galiausiai reikia paminėti ir garantinius terminus. Metalinės sistemos paprastai tarnaus apie 40 metų, tuo tarpu plastikinės – apie 10 metų. Tiesa, ši garantija bus tik estetinei pusei, nors savo funkciją lietvamzdis gali atlikinėti žymiai ilgiau.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme lietvamzdžius. Galima sakyti, jog lietaus surinkimo sistemos yra išties elementarios sistemos, kur svarbiausias dalykas yra tinkamas jų įrengimas. Tokiu būdu, jokių problemų su jais nebus.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika