01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Ką reikia žinoti apie stogo plėveles?

ką žinoti apie stogo plėvelesPaklauskite bet kurio statybų eksperto ir šie jums atsakys – svarbiausios pastato dalys yra tvirti jo pamatai, sienos ir stogas.

Siekiant įsirengti namą tinkamai ir, jog jis tarnautų ilgai reikia pasirinkti ne tik kokybiškas medžiagas, tačiau kartu ir kokybiškai viską įrengti.

Vis dėl to, apie stogą kalbų turbūt būna daugiausia. Tvirtų medžiagų stogo danga, tokia kaip skardinė stogo danga, geba saugoti pastatą nuo triukšmo, kritulių poveikio bei suteikti jam puikią termoizoliaciją.

Prie to pačio, labai svarbu užtikrinti, jog namo stogas „kvėpuotų“ tai yra, laisvai galėtų išgarinti susikaupusią savyje drėgmę. Čia svarbiausią funkciją atliks stogo plėvelės.

Šiame straipsnyje – apie stogo plėveles ir kodėl būtina pasirinkti tinkamas savo namui.

Stogų plėvelių tipai

Pagrindinė stogo plėvelės būna dviejų pagrindinių tipų – antikondensacinės ir difuzinės. Abi iš jų skiriasi savo laidumo garams lygmeniu, taigi kartu skirsis ir šių plėvelių montavimo būdas. Difuzinės plėvelės paprastai būna labiau laidesnės garams, na o antikondensacinės – šiek tiek mažiau.

Kuomet teisingai pasirinksite stogo plėvelę, kitas svarbus dalykas bus pasirūpinti ir garo izoliacine plėvele kuri yra kertinė norint apsaugoti pačias namo konstrukcines dalis nuo drėgmės. Jos kartu pasižymi ir labai geromis drėgmės sulaikymo ypatybėmis kurios yra būtinos norint apsaugoti pastatą.

Kaip išsirinkti stogo plėvelę? Pagrindiniai parametrai

Ne paslaptis, jog statybų rinkoje šiuo metu yra labai daug pasirinkimo stogo plėvelėms. Neturintiems daug patirties pirkėjui gali pasirodyti labai sunku susirasti geriausias medžiagas savo stogui.

Pateikiame keletą pagrindinių parametrų pagal kuriuos reikėtų rinktis stogo plėveles:

  • Svoris kvadratiniam metrui (g/m2) – kuo didesnis plėvelės storis, tuo sunkiau ji bus pažeidžiama. Šis faktorius yra itin svarbus montavimo metu.
  • Funkcinis sluoksnio storis – paprastai stogo plėvelės būna 2-4 sluoksnių, o vadinamasis funkcinis (darbinis) sluoksnis atlieka svarbiausią darbą – leidžia išgarinti drėgmę ir neleidžia vandeniui skverbtis į konstrukciją bei termoizoliacines medžiagas.
  • Atsparumas tempimui – šis parametras parodo koks plėvelės tvirtumas ir atsparumas tempimui. Tvirta plėvelė gebės atlaikyti įvairias jėgas ir po 5-10 metų.
  • SD koeficientas – nurodo medžiagos laidumą garams ir kaip gerai plėvelė gebės atlikti savo funkciją – išgarinti vandenį iš termoizoliacinių medžiagų.
  • UV spindulių atsparumas – atsparumas UV spinduliams užtikrina, jog plėvelė bus tvirtesnė ir gebės geriau atlikti išgarinimo funkciją.
  • Nepralaidumas vandeniui – parametras parodantis kiek vandens plėvelė geba sulaikyti.
  • Temperatūrinis rėžimas – labai svarbus faktorius jei renkamės plieninę stogo dangą kuri greičiau įkaista. Gera plėvelė bus funkcionali nuo -40 iki 90 laipsnių temperatūros.
  • Kaina – plėvelės sudaro maždaug 1 procentą visos sąmatos stogui kainos, tačiau blogai jį įrengus, nuostoliai gali būti dar didesni.

Pabaigai

Trumpai aptarėme stogo plėveles. Nors kai kam gali pasirodyti, jog tai – smulkmena, šios medžiagos padeda ne tik geriau įtvirtinti ir įrengti stogą, tačiau tuo pačiu metu ir apsaugoti pačią namo konstrukciją. Na, o norint pasiekti geriausius rezultatus, geriausiai visus darbus yra palikti statybos profesionalams.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika