Ekologiškumo principai sulaukia vis daugiau atgarsio įvairiose industrijose.
Ne išimtis yra ir statybos, kur pasirenkami vis “žalesni” sprendimai tiek darbų metodikose, tiek gaminamose žaliavose ir t.t.
Pasak naujausios statistikos, beveik trečdalis gyventojų Vakarų Europoje renkasi būtent tik ekologiškais principais paremtus namų variantus, statytus tik tvarumo principais.
Po truputėlį šios idėjos vis dažniau ateina ir į Lietuvą. Tokios namų dalys kaip skardinė stogo danga, grindų danga ar pati namo konstrukcija yra vis dažniau pasirenkamos dėl savo tvarumo savybių.
Nors ir gaminamos šios medžiagos iš perdirbtų žaliavų, jos vistiek pasižymi tvirtumu, kokybe ir ilgaamžiškumu.
Šiame straipsnyje – apie kertinius ekologiškų namų principus.
Ekologiško namo ypatybės ir kilmė
Sakoma, kad daugiausiai postūmio ekologiškumui turėjo ženklūs patobulėjimai statybų rinkoje. Atsiradus geresnėms medžiagos bei geresnėms technologijoms joms gaminti, atsirado geresnis suvokimas, jog viską galima daryti kur kas žaliau ir tvariau.
Yra ir kitas ekologiško namo benefisas – sveikatos aspektas kurį taip pat pradeda vis labiau vertinti žmonės. Čia kartu ir mažesnė rizika alergijoms, kvėpavimo ligomis, geresnis ir bendras namuose esantis klimatas.
Taigi, nesunku įžvelgti kodėl tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės renkasi tokią namų rūšį. Nors galbūt patys statybos darbai atsieis kiek brangiau, užtikrinsite gerą atmosferą savo sveikatai bei statybos darbų kokybę.
O ką jau kalbėti apie energijos taupumą. Šiuolaikiniai namai yra kur kas našesni šildant ir išlaikant namų šilumą, todėl žmogus išleidžia kur kas mažiau pinigų šiuo aspektu.
Panašu, jog tai dar ilgai bus pagrindinis namų statybos būdas.
Kaip užtikrinti, jog mano namas bus statomas ekologiškai?
Jei esate pasiryžę statyti tokio namo variantą, žinoma, reikėtų tinkamai pasirinkti savo namo darbų rangovą.
Prieš apsisprendžiant dėl pasirinktos įmonės, visų pirma, žinoma, reikėtų gerai įvertinti įmonę pagal jos turimą reputaciją. Atsižvelkite į internete paliktus atsiliepimus, galbūt pasiklauskite savo draugų ir kolegų, tuomet galėsite matyti aiškesnį vaizdą kas yra kas.
Žinoma, verta atsižvelgti ir į įmonės turimą patirtį. Savaime suprantama, jog daugiau metų rinkoje dirbanti įmonė geriau supras ką daro, bus geriau susipažinusi su naujausiomis technologijomis bei padės įgyvendinti ekologišką namo projektą.
Kad geriausiai pažinti darbų rangovą, rekomenduojame susitikti su įmone konsultacijai ir išsiklausinėti visko iki smulkmenų, tokiu būdu viską žinosite geriau.
Ar ekologiškas namas tikrai bus brangesnis?
Kiekvieno naimo kaina susideda iš daugelio faktorių, tačiau jame naudojamos medžiagos, atlikti statybos darbai ir kiti inžineriniai sprendimai sudaro sumos pagrindą.
Nors ekologiškais principais statytas namas galbūt ir turės kiek didesnę kainą, nesutinkame su stereotipu, jog skirtumas tarp jo ir tradicinio bus labai didelis.
Taip, kainos nuolat kinta, tačiau naudojant itin aukštos kokybės medžiagas statant namą, net ir neekologiškas namo variantas iš esmės bus identiškos kainos. Apie “žalią” savo namą reikėtų galvoti kaip į investiciją į ateitį dėl taupesnių energijos išlaidų, ilgaamžiškumo ir t.t.
Pabaigai
Straipsnyje trumpai aptarėme ekologiško naujo namo klausimą. Statybų industrija vis daugiau linksta šia linkme, todėl tikrai vis dažniau matysime tokius projektus dėl jų geros kokybės ir našumo šeimininkams.
Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius: