01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Geotekstilė. Kas tai ir kur naudojama?

geotekstile kas tai

Geotekstilė – tai itin populiari statybose naudojama medžiaga kuri padeda suformuoti norimą kraštovaizdį.

Jei norite pasirūpinti patraukliai ir tvarkingai atrodančia aplinka savo kieme ar sode, šis audinys gali suteikti puikią apsaugą nuo piktžolių, tuo pačiu metu leidžiant tinkamai kvėpuoti jūsų dirvožemiui ir augalams.

Manome, jog geotekstilė, visai kaip ir skardinė stogo danga, yra neatsiejamas dalykas norint įsirengti tinkamą namo projektą.

Šiame straipsnyje – plačiau apie kas yra geotekstilė, kam ji reikalinga ir kaip ją reikėtų pasirinkti savo namo kiemui, daržui ar kitai paskirčiai.

Visų pirma, kas yra geotekstilė?

Jei turite patirties sodininkaujant ir tvarkant daržus, greičiausiai apie geotekstilę jau esate kažkiek girdėję anksčiau. Paprastai tariant – tai vandeniui laidi ir kvėpuoti dirvožemiui leidžianti medžiaga kuri padeda tinkamai išfiltruoti gruntą, suformuoti norimą jo vaizdą.

Geotekstilė – tai ko gero geriausias sprendimas tiems kas nori užkirsti kelią piktžolių augimui kieme ar darže, tuo pačiu metu užtikrinant, jog į dirvožemį visvien patenka pakankamai deguonies ir kitų naudingų medžiagų reikalingų mūsų augalams.

Priklausomai nuo dirvos specifikacijų, yra galimi skirtingų svorių – t.y nuo 150 iki 300 g/m2 geotekstilės variantai. Ekspertai rekomenduoja pagalvoti apie šio audinio naudojimą net ir įrengiant takus, keliukus ar aikšteles.

Kokia geotekstilės paskirtis?

Kaip minėjome prieš tai, pagrindinė geotekstilės paskirtis yra suteikti tinkamą augalams skirto žemės ploto apsaugą nuo įvairių piktžolių. Paklojus geotekstilės sluoksnį po skaldos, mulčio ar dekoratyvinių akmenų sluoksniu, ženkliai sumažės poreikis ravėti, dirvožemis taps daug tvarkingesnis.

Šią medžiagą panaudoti galima:

  • Kieme – po klojamomis trinkelėmis, skalda ar dekoratyviniais akmenimis.
  • Sode – po sodo augalais, gėlynais, terasa.
  • Kitose aplinkose – geotekstilė puikiai tiks ir kitose aplinkose kur būtina tvarkinga augalija, pavyzdžiui kapuose, komercinio tipo kiemeliuose ir t.t.

Verta pabrėžti ir tai, jog geotekstilė – patikimas sprendimas ilgiems metams į priekį.

Vienas medžiagos sluoksnis gali laisvai tarnauti bent keletą dešimtmečių. Svarbiausia – išsirinkti kokybišką produktą ir tinkamai pakloti audinio sluoksnį norimoje vietoje.

Kokį produktą pasirinkti?

Koks produktas jums tiks geriausiai priklausys nuo to kokiai paskirčiai naudosite geotekstilę. Pasirinkimo rinkoje yra tikrai nemažai, todėl neturėtų būti sunku rasti tinkamo dydžio, paskirties ir kainos variantą.

Kalbant apie kainą, nors visi mėgstame sutaupyti pinigų, nerekomenduotume rinktis pačio pigiausio varianto kurį rasite parduotuvėje. Geriau užmokėti kiek daugiau, tačiau tuo pačiu gauti išties geros kokybės ir patvarų audinį.

Kitas svarbus aspektas – dydis. Jei geotekstile norite nukloti didesnius plotus, verta pasirinkti plačius rulonus kurie neturėtų daug sandūrų. Tokiu būdu greičiau ir paprasčiau atliksite darbus. Jei geotekstilę klojate siauresniuose plotuose, reikės jau atitinkamų siaurų rulonų.

Galiausiai, kaip minėjome, svarbi ir medžiagos paskirtis. Viena geotekstilė geriau tiks naudoti po akmenukais, kita – po trinkelėmis ar pasižymės geresnėmis grunto stabilizavimo savybėmis.

Jei niekaip negalite apsispręsti kas tiks geriausia, verta pasiskaityti atsiliepimus apie konkrečias gamintojo prekes internete arba pasikonsultuoti su pardavėju.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra geotekstilė, kam ji skirta ir kas svarbiausia renkantis šią medžiagą. Norint susikurti patraukliai atrodantį daržą, gėlyną ar kitą kraštovaizdį, šis audinys bus puiki priemonė galėsianti tai užtikrinti.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika