01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Ekstruzinio polistirolo naudojimas stogo statybose

Ekstruzinis polistirolis

Ekstruzinis polistirolas (XPS) – smarkiai paplitusi ir statybose mėgstama šilumos izoliacinė medžiaga, kuri plačiai naudojama tiek stogų, tiek ir kitų namo konstrukcijų apšiltinimui. XPS yra pagamintas iš polistireno granulių, kurios yra ekstruduojamos ir pripučiamos specialiu būdu, kad susidarytų uždaros poros struktūra. Kaip bebūtų, projektuojant stogo konstrukciją, turi būti tinkamai apskaičiuotas šio polistirolo storis ir tankumas. Taip pat skarda stogui turi būti parinkta laikantis visų montavimo reikalavimų ir statybų taisyklių.

Ši struktūra suteikia XPS daug privalumų, tokių kaip

 1. Aukštas šilumos varža ir mažas šilumos laidumas
 2. Puikus atsparumas drėgmei ir vandeniui
 3. Ilgalaikis stiprumas ir patvarumas
 4. Mažas svoris ir lengvas pjovimas bei montavimas
 5. 100% perdirbamas ir nekenksmingas aplinkai

Ekstruzinio polistirolo naudojimas stogo konstrukcijose

XPS yra labai tinkama medžiaga stogo izoliacijai, nes ji gali atlaikyti didelius apkrovimus, temperatūros svyravimus ir atmosferos poveikį. Ekstruzinis polistirolas gali būti naudojamas tiek plokštiems, tiek stogams su nuolydžiu, tiek tradiciniams stogams.

Įprastai stoge XPS yra dedamas po hidroizoliacine danga ir virš konstrukcinės dangos. XPS apsaugo hidroizoliacinę dangą nuo mechaninių pažeidimų ir šilumos nutekėjimo nuostolių. XPS taip pat pagerina stogo garso izoliaciją ir sumažina kondensato susidarymą.

Šis polistirolas gali būti montuojama skirtingais būdais, priklausomai nuo stogo tipo ir kitų konstrukcijų. Pavyzdžiui, kai kuriais atvejais, šis polistirolas gali būti montuojama naudojant montažines putas. Kitais atvejais yra naudojami kalamieji varžtai su plastikinėmis konstrukcinėmis dalimis.

XPS privalumai stogo montavime

Ekstruzinis polistirolas turi daug privalumų, kurie padaro jį idealia medžiaga stogo statyboje:

XPS turi žemą šilumos laidumą, kuris garantuoja aukštą šilumos izoliacijos efektyvumą. XPS turi labai mažus lambda (λ) koeficientus, kurie nurodo medžiagos šilumos laidumą. Lambda koeficientai nesikeičia laikui bėgant ir nepriklauso nuo drėgmės lygio.

Ekstruzinis polistirolas yra lengvas, lengvai pjaustomas ir montuojamas. Jis taip pat yra 100% perdirbamas ir nekenksmingas aplinkai. Be to, jis gali būti naudojama ne tik stogų, bet ir pamatų ir kitų namo dalių šilumos izoliacijai užtikrinti

XPS yra atsparus bakterijoms, UV spinduliams, puvėsiui. Jo taip pat neveikia bitumas, todėl tai puikus pasirinkimas plokščių stogų šiltinimui, kai stogo danga yra prilydomas. Tai reiškia, kad bitumo danga kuo puikiausiai dera su ekstruziniu polistirolu. Jis taip pat yra nekibantis ir nekyla ugnies pavojus.

Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad ši medžiaga yra visiškai saugi naudoti be apsauginių kvėpavimo takų priemonių. Pavyzdžiui, pjaustą šias plokštes, nekyla jokio mikro dulkės, kurios vėliau gali būti įkvepiamos. Pavyzdžiui, montuojant stiklo ar akmens vatą, rekomenduojama dėvėti ne tik apsauginius rūbus, bet ir akinius ar nosį ir burną dengiančią kaukes, kad dalelytės tiesiog nepatektų į plaučius.

Ekstruzinio polistirolo storio pasirinkimas

Reikiamą izoliacijos storį galima apskaičiuoti naudojant skirtingas formules, priklausomai nuo izoliacijos tikslų ir sąlygų. Kokio storio medžiagos reikalingos – atsakys statybų darbų vadovas.

Vienas iš dažniausiai naudojamų šio polistirolo tikslų yra užkirsti kelią kondensacijai ant izoliuotos paviršiaus. Kondensacija gali sukelti koroziją, puvimą ir mikroorganizmų augimą, todėl jos turi būti išvengta. Be abejo, stogo montavime polistirolo storis taip pat turi būti parenkamas atsižvelgiant į keliamus reikalavimus dėl energinio naudingumo užtikrinimo.

Kai kurie veiksniai, kurie gali turėti įtakos izoliacijos storio apskaičiavimui:

 • Vėjo greitis ir kryptis
 • Saulės spindulių poveikis
 • Paviršiaus emisijos koeficientas
 • Izoliacijos medžiagos tankis ir poringumas
 • Izoliacijos medžiagos drėgmės sugėrimas ir išgarinimas
 • Izoliacijos medžiagos kokybė ir montavimas

Tad, rekomenduojama naudotis profesionalų pagalba, siekiant nustatyti reikalingą polistirolo storį.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika