01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Didžiausios klaidos įrengiant stogą

stogų įrengimo klaidosNamo stogas – viena svarbiausių jo dalių.

Jei jis kiauras, gali nukentėti ne tik pati namo konstrukcija, tačiau tuo pačiu metu ir mūsų gyvenimo kokybė – pradės lyti ir snigti į vidų, jausis vėjo efektas.

Taigi, tam, kad taip neįvyktų, būtina užtikrinti, jog jūsų namo stogo danga yra ne tik tvirta ir ilgaamžė, kaip kokybiškai pagaminta skardinė stogo danga, tačiau kartu bus tinkamai įrengta.

Tam, kad išvengti nesklandumų – būtina žinoti apie didžiausias pasitaikančias stogo įrengimo klaidas.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai.

Tinkamai neužsandarinta difuzinė plėvelė

Difuzinės plėvelės – vienas iš svarbiausių elementų įrenginėjant stogą. Tiesa, tinkamai jos nesumontavus galime pridaryti savo stogui labai rimtų bėdų. Jos paskirtis yra dvejopa – apsaugoti šiltinamąjį sluoksnį nuo drėgmės ir padėti ją išgarinti iš pačios stogo konstrukcijos.

Jei drėgmė iš šiltinamojo sluoksnio nebus šalinama, ilgainiui šildomosios medžiagos praras savo šildomąsias savybes, o šiluma iš namų iškeliautų laukan. Tam, kad problemų išvengti, būtina plėvelę kloti nelaidžia puse į viršų, taip pat užtikrinti, jog ji yra įtempiama be raukšlių, tačiau tuo pačiu metu užtikrinti, jog ji nėra per daug įtempta ir nėra rizikos jai suplyšti.

Galiausiai reikia pasirūpinti, jog perklotų plėvelių kraštai yra suklijuoti lipnia juostele tinkamai ir sandariai. Tinkamai atlikti tokie darbai užtikrins, jog stogas tarnaus ilgą laiką.

Difuzinė plėvelė neįleista į lietlovį

Dėl šios priežasties, drėgmė kuri nuteka plėvele, nesugeba pasišalinti į lauką ir vėl gi, tiesiogiai gali paveikti jūsų apšiltinimo medžiagas. Jei kondensatas kaupsis ir toliau, ne tik bus visiškai sugadintos šildomosios medžiagos, tačiau suprastės ir pačios laikančiosios stogo sijos.

Norint turėti normalią sistemą kurioje iš jautrių stogo vietų drėgmė galėtų laisvai pasišalinti, būtina užtikrinti jog visa perteklinė drėgmė pateks tiesiai į lietaus nuvedimo sistemą.

Stogo konstrukcijai naudojama mediena – neišdžiovinta

Dar viena kritinė klaida įrenginėjant stogą – prastai pasirinkta mediena. Norint, jog stogas galėtų tarnauti ilgą laiką, būtina užtikrinti, jog mediena yra tinkama statyboms, vadinasi, nėra šlapia. Jei pastačius konstrukciją mediena bus drėgna, po kiek laiko jai pradėjus džiūti, gali kaip reikiant iškrypti jo konstrukcija.

Toks principas galioja ne tik stogo, tačiau ir viso namo konstrukcijoje. Taigi, prieš imdamiesi darbo ar patikėję juos ekspertams, būtinai užtikrinkite, jog savo namo konstrukcijų statybose naudosite tinkamai paruoštą medieną.

Neįvertinami klimato veiksniai

Lietuvoje klimatas – pakankamai negailestingas. Čia dažnai turime daug liūčių, sniego, pakankamai didelius karščius ir šalčius, jaučiami ir stiprūs vėjai. Žinoma, visi šie veiksniai vienaip ar kitaip veiks namo stogą.

Todėl, statant namą ar įrenginėjant jo stogo konstrukciją, būtina užtikrinti medžiagų sandarumą, užtikrinti papildomų sistemų tokių kaip lietlovis ar ledo tirpinimas įrengimą.

Kitas dalykas – reikia priderinti ir apdailos medžiagas prie klimato poveikio. Lietuviškas klimatas pasižymi didele temperatūrų kaita, o tai gali smarkiai atsiliepti mūsų stogui, jeigu medžiagos iš kurių jis yra pagamintas tokioms klimato sąlygoms būna nepritaikytas.

Šiltinimas be sluoksnių

Galiausiai verta paminėti ir šiltinimo sluoksnių svarbą. Norint, jog namo apšiltinimas būtų efektyvus, o energijos praradimas – minimalus, būtina pasirūpinti pakankamu šiltinimo sluoksniu ir naudoti tokias kokybiškas medžiagas kaip akmens vata ar neoporas. Paprastai rekomenduojamas bent jau 45 cm storis.

Geriausiai tokią šiltinimo sistemą yra formuoti iš bent kelių sluoksnių – paprastai jos klojamos 25 cm + 10 cm + 10 cm.

Pabaigai

Trumpai aptarėme dažniausias stogų įrengimo klaidas. Jei vengsime šių bėdų ir stogo darbus paliksime profesionalams, jaudintis nėra ko, na o stogas – tarnaus ilgai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika