01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Dekoratyvinis tinkas. Ką žinoti?

dekoratyvinis tinkas ką žinotiMūsų namo fasadas – tai tarsi vizitinė kortelė kuri sudaro pirmąjį įspūdį apie mus ir namus kuriuose gyvename.

Nors pagrindinė fasado funkcija nuo senų senovės buvo apsaugoti pastatą nuo negailestingo poveikio iš atmosferos, laikui bėgant estetikos elementas įgavo vis didesnę reikšmę.

Dabartiniais laikais mes išties turime daug pasirinkimo kaip rengti fasadą – ar tai būtų dailylentės, plokštės, plytelės ir t.t.

Tačiau ko gero geriausi ir populiariausi variantai yra tie kurie papuošti dekoratyviniu tinku.

Šiame straipsnyje būtent ir aptarsime dekoratyvinio tinko klausimą. Kaip žinia, renkantis šią medžiagą yra geriau nesuklysti, visai taip, kaip ir renkantis stogo dangą kur skardinė stogo danga būna vienas iš dažniausių žmonių pasirinkimų.

Taigi, apie dekoratyvinį tinką.

Kaip išsirinkti dekoratyvinį tinką?

Ekspertai jums pasakys, jog renkantis tinką yra keletas svarbiausių dalykų. Pirmas dalykas reikėtų atsižvelgti į tai, ar namas bus šiltinamas ar tinkas atliko tiks dekoratyvinę funkciją.

Jei fasadas bus šiltinimas, tuomet reikėtų rinktis elastingo tinko variantą, kadangi tinką veiks daugiau jėgų.

Kitas dalykas – tai kokybė ir tarnavimo laikas. Natūralu, jog kiekvienas šeimininkas norės matyti nepakitusią ir ilgai išliekančią fasado spalvą. Jei namas bus statomas teritorijoje kur bus daugiau teršalų, žymiai geriau yra rinktis silikatinio tinko variantą.

Silikoninis tinko variantas tuo tarpu geriausiai tiks tiems namams kurie yra statomi drėgnoje pajūrio zonoje. Čia reikės medžiagų kurios gebės atlaikyti dažnai besikeičiančias oro sąlygas ir drėgmę, kuo silikonas ir pasižymi.

Galiausiai, jei statote komercinės paskirties pastatą ir neplanuojate investuoti daug lėšų į fasado spalvą, pilnai užtenka ir akrilinio tinko varianto kurį galima bus atnaujinti po kelerių metų.

Kokios rūšies dekoratyvinį tinką galima rasti?

Paprastai dekoratyvinis tinkas yra skirstomas į 5 pagrindines kategorijas.

  • Mineralinis tinkas – pati seniausia dekoratyvinio tinko rūšis. Pagrindinis privalumas yra nedidelė kaina ir aukštas atsparumas ugniai. Iš trūkumų reikėtų paminėti ilgesnį įrengimo laiką bei daugiau sąnaudų dėl būtinybės padenti tinką dažais.
  • Akrilinis tinkas – šlapio pavidalo tinkas kuri taip pat yra populiarus pasirinkimas. Pagrindiniai privalumai yra sąlyginai nedidelė jo kaina, didelis spalvų pasirinkimas ir puikus atsparumas vandeniui. Iš minusų reikėtų pabrėžti ribotą jo panaudojimą bei mažą atsparumą taršai.
  • Siloksaninis tinkas – dar vienas šlapio pavidalo tinkas. Pagrindiniai privalumai yra didžiulis elastiškumas, kas gali statybose labai pasitarnauti ir geras atsparumas vandeniui. Iš minusų verta paminėti nedidelį spalvų pasirinkimą ir prastą garų pralaidumą.
  • Silikoninis tinkas – panašus kaip ir siloksaninis tinkas savo gamybos principu. Silikonas taip pat turi didelį elastingumą, didelį atsparumą taršai ir pralaidumą garams. Iš trūkumų tokiam tinkui reikėtų pabrėžti kiek sudėtingesnį įrengimą, didesnę kainą, ir mažą spalvų gamą.
  • Silikatinis tinkas – paskutinė tinko rūšis taip pat yra skysto pavidalo. Iš privalumų reikia paminėti itin gerus priešgaisrinius atsparumus, tvirtumą ir puikų pralaidumą garams. Na, o kalbant apie minusus reikia paminėti ir mažą spalvinę gamą bei prastą elastingumą.

Tiesa, reikia atkreipti dėmesį ir patį gamintoją, bet ne tik dėl kainų. Vieni iš jų gali gaminti geriausią akrilinį tinką, kiti – silikatinį, todėl pasitarkite su specialistais prieš perkant, kad geriausiai žinoti, tai kas jums tiks.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme dekoratyvinio tinko pagrindus. Galima sakyti, jog tai – puikus pasirinkimas įrengiant savo namo fasadą. Tiesa, svarbu išsirinkti tinkamas medžiagas, tam, kad susikurti tokius namus kurie atrodys puikiai dar daugelį metų į priekį.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika