01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Pagrindinės darbo su gipso kartonu klaidos

darbas su gipso kartonuGipso kartonas – viena svarbiausių medžiagų statybose kuri turi labai įvairias panaudojimo paskirtis. Ji dažnai yra pasitelkiama sienų lyginimui, lubų, grindų ar stogo įrengimui.

Pastarųjų įrengime kartonui dažnai talkina ir skardinė stogo danga kuri apskritai laikoma viena iš geriausių dangų rinkoje.

Galiausiai, ant gipso kartono taip pat labai patogiai galima tvirtinti įvairią pastato apdailą.

Tiek namų savininkai, tiek statybos ekspertai šią medžiagą vertina būtent dėl jos universalumo bei patvarumo, na o atlikus tinkamą jos montavimą ir įrengimą, gipso kartono plokštės kartu ilgai ir tarnaus.

Būtent montavimo ir įrengimo aspektas yra itin svarbus norint pasiekti tinkamų rezultatų. Nesvarbu, kad ir kokios aukštos klasės medžiagas mes įsigytume, būtina išmanyti gipso kartono klojimo principus, priešingu atveju gali tekti nusivilti tuo ko turėsime.

Šiame straipsnyje – apie dažniausiai pasitaikančias gipso kartono klaidas statybose ir kaip jų išvengti.

Blogai atlikti medžiagos apskaičiavimai

Čia apsirikti yra pakankamai lengva kadangi namo statybose išmatavimų bus daug ir įvairių.

Paprastai gipso kartono plokštės jau būna gamintojo apskaičiuotos tvarkingai ir tiksliai, tačiau kiekvienas ekspertas jums patars nusipirkti šiek tiek daugiau medžiagos nei dengiamas plotas kurį apskaičiavote.

Vėliau neteks nervintis kuomet medžiagų bus per mažai. Turint omenyje, jog plokštes vistiek reikės pjaustyti, turėsite tam tikrą medžiagų rezervą.

Neįvertinami drėgmės ir temperatūros faktoriai

Dauguma rūšių gipso kartono yra labai jautrios atmosferos drėgmei ir vandeniui dėl kurių gali atrasti medžiagos deformacijų. Žinoma, nors egzistuoja ir vandeniui atparaus gipso kartono variantas, jį perka ne visi, todėl atmosferos faktorių reikia turėti omenyje.

Gamintojai paprastai jau bus nurodę kaip laikyti medžiagas prieš panaudojant jas statybose. Paprastai geriausia tai yra daryti sausoje patalpoje, kada nebūtų sąlygų kauptis perteklinei drėgmei. Na, o jeigu ji ir atsirastų, galėtų lengvai pasišalinti.

Taip į temperatūros ir drėgmės sąlygas reikėtų atkreipti dėmesį jau atliekant darbus. Paprastai gamintojai bus nurodę kokia žemiausia temperatūroje turi būti dirbamoje patalpoje. Trūkumai gali pasimatyti tikrai greitai, jei nepaisysime instrukcijos.

Darbai atliekami nekruopščiai

Esame girdėję ir tokių dalykų: esą pjaustant ir glaudžiant gipso kartono plokštes viena prie kitos nėra būtina laikytis tikslumo, kadangi dedamas glaisto sluoksnis ant siūlių viską išlygins pats. Tai nėra tiesa.

Deja, tačiau panašių principų laikosi nemažai įmonių kurios atlieka tokius darbus. Atsainiai atliekant darbus labai greitai pastebėsime įvairias klaidas ir įtrūkimus. Ir taip, nors mikrometro tikslumu visko kloti nebūtina, reikia stebėti situaciją ir pasirūpinti, jog plokštės yra klojamos taisyklingai ir tvarkingai.

Darbai atliekami per daug skubant

Nesvarbu kokią namo dalį mes tvarkysime ir įrenginėsime, kruopštumo principas turi galioti tiek pertvaroms, luboms ar kitoms dalims. Paprastai pats gamintojas jau bus nurodęs detalią procedūrą kaip pasiekti norimą rezultatą.

Ko gero dažniausia daroma statybininkų klaida yra skubotas glaistymas. Kuomet dengiame kelis jo sluoksnius, būtina kloti sekančius sluoksnius tik pirmiems gerai sustingus, o ne dėti didelius kiekius glaisto iškart.

Pasirenkamas prastas produktas

Jei įrengdami savo namą planuojate taupyti kiekviename žingsnyje, iškart galime pasakyti, jog tikrai neverta. Pigiausi medžiagų pasirinkimai paprastai reikš ir tai, jog medžiagos tikrai nebus geriausios kokybės.

Prieš pereinant prie pigesnės alternatyvos nei nurodo gamintojas, geriau yra pasikonsultuoti su jūsų darbus atliksiančia įmone. Mes iš savo pusės patartume, laikytis gamintojo nurodymų ir naudoti tokias medžiagas kurių savybės bus reikalingos savo statybose.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme gipso kartoną ir dažniausias daromas klaidas dirbant su juo. Svarbiausias dalykas – atlikti darbus kruopščiai ir laikytis gamintojo instrukcijų. Tik taip galėsime pasiekti mums norimą rezultatą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika