01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Brangiausios klaidos statant naujus namus

Brangiausios klaidos statant naujus namusPer pastaruosius kelerius metus statybų ir NT rinka tiesiog “sprogo”.

Vadinamasis burbulas išaugo jau į seniai matytas aukštumas, pakilo nuomos ir naujų būstų kainos, o kartu itin suklestėjo ir naujų namų statybos.

Vis dėl to skubota namų statyba nevisuomet reiškia, jog bus pasiektas aukščiausio lygio rezultatas.

Kaip žinia, dabartiniams namams yra taikomi labai griežti reikalavimai norint užtikrinti ne tik energitinį efektyvumą, tačiau ir ilgą tarnystę bei bendrą kokybę.

Kai kurie statytojai norėdami projektus užbaigti kaip įmanoma greičiau, į skirtingas statybos detales kreipė dėmesio mažiau, kas, žinoma, reikš prastesnės kokybės rezultatą.

Ar tai būtų skardinė stogo danga, apšiltinimas ar galbūt kitos medžiagos – klaidos šiose srityse gali labai smarkiai atsiliepti.

Šiame straipsnyje – apie statybos klaidas kurios atsieina brangiausiai ir apie kurias verta žinoti kiekvienam namų šeimininkui.

Būtina užtikrinti gerai įrengta energijos taupymo sistemą

Kaip žinia, šiuolaikinių namų statyboms yra taikomi pakankamai griežti reikalavimai. Vienas iš tokių standartų, žinoma, yra energinis namo efektyvumas, kur šiuo metu galioja vadinamasis A++ standartas.

Norint išlaikyti pakankamai šiltus namus tuomet kai yra šaltas, svarbu pasirinkti ne tik tinkamas medžiagas namo įrengimui ir apšiltinimui. Svarbu atsižvelgti ir į tokius dalykus kaip darbų kokybė bei taip pat užtikrinti tinkamą šilumos šaltinį.

Tradiciniuose namuose kaip pavyzdys, dujiniu kuru varomas katilas yra ko gero pagrindinis būdas apšildyti namus. Deja, A++ efektyvumo neįmanoma pasiekti tokiu būdu. Ekspertai rekomenduoja rinktis biokuro variantus tiems, kas nori šildytis patys arba jungtis prie centrinio šildymo.

Gali būti, jog čia gali prireikti ir žaliųjų sprendimų, tokių kaip saulės energija varomi šildytuvai ar elektros energijos kolektoriai.

Prastai įrengtas energinis efektyvumas namams gali atsieiti itin brangiai tiek potencialiu remontu, tiek gaunamomis sąskaitomis.

Netinkamai pasirinktas statybos kolektyvas

Minėjome būtinybė tinkamai įrengti ir sutvirtinti savo namo statybą jau prieš tai, tačiau šioje sekcijoje pakalbėsime kiek plačiau.

Nors labai svarbu pasirinkti geros kokybės medžiagas nesvarbu kokio tipo statybos darbus atliksime – svarbiausias elementas vistiek lieka darbo principai.

Norint, jog namas tarnautų pakankamai ilgai, na o vėliau nereikėtų imtis skirtingų jo dalių remonto, yra būtina užtikri, jog namo įrengimo darbai bus įrengti kaip įmanoma geriau.

Esame girdėję daug situacijų kuomet namų šeimininkai viską įsirengia už brangiausius pinigus, tačiau galutinius rezultatu vis vien tenka nusivilti. Jokiu būdu negalima atsainiai žiūrėti į tai ką samdote savo statybos darbams.

Bendra medžiagų kokybė

Čia irgi kiek pasikartosime, tačiau būtina pabrėžti dėl ko verta sumokėti brangiau už tam tikras statybines medžiagas. Namo projektas – niekada nebus pigus, todėl mums visuomet tarsi kyla noras pataupyti.

Deja toks mentalitetas priveda po to, jog pasistatome iš esmės prastos kokybės statinį kuriam ilgainiui reikės ne tik paprasto, tačiau galbūt net ir kapitalinio remonto skirtingomis jo dalimis.

Nesvarbu apie ką eina kalba – ar tai būtų termoizoliacija tokių medžiagų pagalba kaip neoporas, dangos klojimas ar tiesiog namo konstrukcinių dalių ruošimas – viskas privalo būti ruošiama pagal aukščiausius standartus.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme brangiausias klaidų sritis namo statybose. Tinkamai investuojant į medžiagas, kolektyvas ir kertines dalis tokias kaip energetinį taupymą mes galėsime susikurti išties gerą projektą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika