01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Ar verta fasado apdailai rinktis fibrocementines plokštes?

Ar verta fasado apdailai rinktis fibrocementines plokštesFasado įrengimas, o tiksliau sprendimo dėl jo apdailos priėmimas, neretai yra viena iš sunkiausių užduočių naujų namų savininkams ar tiems kurie iš esmės atnaujinti savo projektą.

Vien pažvelgus į rinkoje siūlomus apdailų variantus, greitai tampa aišku kiek iš tiesų daug pasirinkimo galimybių mes turime, o juk kiekviena medžiaga taip pat turės ir savo išskirtines savybes pagal kurias ji bus taikoma prie namo.

Kad būtų kiek lengviau apsispręsti, šiame straipsnyje nutarėme aptarti šiuo metu vieną iš populiariausių fasado apdailos rūšių rinkoje – fibrocementines plokštes.

Visai kaip ir skardinė stogo danga, šios plokštės yra perkamos vis dažniau dėl savo siūlomų pliusų palyginus su kitomis alternatyvomis.

Trumpai pasigilinsime į tai, kas apskritai per medžiaga yra fibrocementas, kokiomis savybėmis tokia apdaila pasižymi ir ar apsimoka ją rinktis jūsų projektui.

Visų pirma, kas per medžiaga yra fibrocementas?

Paprastai tariant, fibrocementas – tai pagal specialią technologiją pagaminta statybinė medžiaga kurioje yra maišomas tradicinis cementas ir atitinkami priedai siekiant sukurti unikalų mišinį kuris gali būti naudojamas statybose praktiškai bet kokiomis oro sąlygomis.

Dar kitaip vadinama pluoštiniu cementu, ši medžiaga dažniausiai būna sudaryta iš jau minėto cemento, smėlio ir celiuliozės priemaišų. Nors ši gamybos technologija atsirado dar XIX amžiuje, jos populiarumas statybose labiau pastebimas tik pastaruoju metu.

Kaip jau minėjome, pagrindiniai tokios medžiagos privalumai yra jos universalumas, tačiau verta paminėti ir tai, jog ši medžiaga nereikalauja didelės priežiūros, yra lengvo svorio ir yra paprasta naudoti montavimo darbuose.

Žemiau aptarsime ir tai kokiais privalumais pasižymi tokios medžiagų plokščių apdaila namų šeimininkams.

Fibrocementinių plokščių privalumai statybose

Galima sakyti, jog ši medžiaga yra išties unikali palyginus su kitomis įprastai naudojamomis statybose.

Tokių plokščių apdaila pasižymi šiais privalumais:

  • Lengvi montavimo darbai – vienas didžiausių privalumų apie kurį jau užsiminėme kiek anksčiau yra tai, jog iš fibrocemento pagamintas plokštes yra kur kas paprasčiau montuoti palyginus su kitais variantais rinkoje. Dėl tvirtos jos natūros čia nereikia atlikti tokių darbų kaip dažymo ir lakavimo, o priežiūra pasižymės tik nešvarumų nuplovimu vandeniu.
  • Atsparumas drėgmei ir nedegumas – kitas praktiškas ir su saugumu susijęs privalumas yra tai, jog iš šių plokščių pagamintas fasadas turės puikų atsparumą ugniai atitinkantį tarptautinius standartus. Dėl savo atsparumo drėgmei, toks fasadas gali būti įrengiamas net ir itin lietingose vietovėse.
  • Tvirtas ir ilgaamžis produktas – dar vienas faktorius dėl kurio fibrocementinės plokštės yra vis labiau vertinamos yra jų puikus atsparumas aplinkos veiksniams ir ilgaamžiškumas. Priešingai nei kito tipo plokštės ar dailylentės, čia nesikaupia pelėsis, apdaila nėra veikia UV spindulių ir nepūva.
  • Lengvas svoris – šis dalykas svarbus užtikrinant greitesnę ir patogesnę fasado apdailos darbų eigą. Nors jos pasižymi itin tvirtomis savybėmis, tokios plokštės vistiek išlieka lengvos kas leidžia užtikrinti nesudėtingą ir greitą montavimą.

Taigi, fibrocementinės plokštės gali pasiūlyti išties nemažai privalumų, tačiau ar jos yra geresnis pasirinkimas nei kitokio tipo apdailos?

Ar fibrocementinis fasadas geriau nei kitos alternatyvos?

Kaip minėjome straipsnio pradžioje, kiekvienos rūšies apdaila pasižymi savitomis savybėmis, todėl atsakyti į klausimą ar ši medžiaga yra išties geriau nei kitos būtų sudėtinga, nežinant jūsų ambicijų projektui.

Kadangi tradicinė medienos apdaila yra dažniausiai pasirenkamas kitas variantas, būtent jį ir palyginsime su fibrocementinėmis plokštėmis, remiantis keliais pagrindiniais aspektais.

  1. Išvaizda – natūrali mediena gali suteikti ko gero patrauklią išvaizdą fasadui, todėl jį sunkiai kas pralenks. Tiesa, fibrocementines plokštės gali sukurti visai neblogą medienos imitaciją, plius čia reikės kur kas mažiau priežiūros darbų.
  2. Įrengimas – norint susikurti gerai atrodančią medinę apdailą, labai svarbu ne tik tinkamai atlikti plokščių įrengimo darbus, tačiau kartu gerai apdirbti ir pačią medieną. Su fibrocemento plokštėmis viskas bus kur kas paprasčiau.
  3. Priežiūra – norint, jog mediena tarnautų ilgai jai bus reikalingas geri lakavimo ir dažymo darbai, apart kitų dalykų. Vėlgi, fibrocemento plokštės pasižymės kur kas paprastesniais priežiūros darbais.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme fibrocemento plokštes ir jų apdailą. Galima sakyti, jog tai yra išties universalus pasirinkimas norintiems renovuoti ar įsirengti naują namo projektą. Svarbiausias dalykas čia bus gerai ir kokybiškai atlikti įrengimo darbai kurie užtikrins, jog fasadas tarnaus ilgai ir atrodys puikiai.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika