01
02
03
04
Pasiūlymas per 24 val.
Koks dangos tipas domina?
Koks kiekis (kv.m)?
Kontaktiniai duomenys

Gaukite pasiūlymą per 24 val.

Apsauginės tvorelės – geriausias būdas užtikrinti, jog mūsų stogas saugus

Apsauginės tvorelės - geriausias būdas užtikrinti, jog mūsų stogas saugus

Įrengiant namo stogą, vienas iš svarbiausių prioritetų klientams paprastai būna patraukli stogo išvaizda, patraukli kaina ir tai, jog trapecinė skarda stogui pasižymėtų aukšta kokybe, kas garantuotų ilgą tarnavimo laikotarpį.

Tačiau šie faktoriai dar nėra viskas. Vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį ne visuomet yra atsižvelgiama yra stogo saugumas.

Traumų rizika čia tikrai didžiulė, todėl tinkamas stogas iš esmės turi būti ne tik gražus ir kokybiškai įrengtas, bet ir atitinkantis tam tikrus saugumo reikalavimus namo gyventojams bei aplinkai.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai ką reikia žinoti apie apsaugines tvoreles ir kodėl jas būtina įsirengti jūsų stogo projektui.

Kokie yra reikalavimai apsauginėms tvorelėms?

Priešingai nei mano daugelis, kiekvienas naujo projekto stogas privalo teisiškai atitikti tam tikrus saugumo reikalavimus. Dėl šios priežasties, apsauginės stogo tvorelės, sniego užtvaros, kopetėlės ir kiti panašūs sprendimai yra itin dažnas vaizdas.

Tokie įtaisai ant stogo padeda apsaugoti žmones ir daiktus nuo galimų traumų, sniego nuošliaužų ir kitų nelaimingų įvykių.

Kalbant apie reikalavimus apsauginėms tvorelėms ant jūsų stogo, reikėtų atsižvelgti į tokius dalykus kaip:

  1. Stogo nuolydžio laipsnis
  2. Karnizo aukštis
  3. Pastato aukštis.

Kaip pavyzdys, apsauginės stogo tvorelių aukštis turėtų siekti bent 60 centimetrų tokiu atveju jei pastatas viršija 10 metrų aukštį, jo karnizas yra didesnis nei 7 metrai, o pats nuolydis viršija 7 laipsnius.

Nuo minėtų matmenų, keisis ir pats tvorelės aukštis. Taip pat ypač populiarios ir 1,2 metro aukščio tvorelės, taikomos didesnio nuolydžio stogams aukštesniuose pastatuose.

Neretai su apsauginėmis tvorelėmis, žmonės kartu įsirengia ir jau minėtas sniego užtvaras. Tokiu būdu saugumo sprendimai ant stogo yra įgyvendinami už ženkliai mažesnę kainą, kadangi paprasčiausiai reikės mažiau investuoti į tvirtinimo medžiagas.

Kiti svarbūs stogo saugos elementai projekte

Net ir tuo atveju jei ant stogo lipame retai, tai vistiek privalo būti vieta pasižyminti maksimaliu įmanomu saugumu. Ar tai būtų periodinis stogo valymas, dangos ar kitų komponentų atnaujinimo darbai, rizika susižeisti patiems ar sužaloti savo turtą visuomet yra nemaža.

Apart jau minėtų apsauginių tvorelių, tikrai verta pasvarstyti ir apie kitų saugumo elementų įrengimą ant stogo.

Jie yra:

  • Stogo kopetėlės – nedidelės, tačiau funkcionalios kopetėlės leis patogiai ir saugiai užlipti ant stogo bet kada atsiradus poreikiui. Dažnai jos yra įrengiamos ir su papildomais apsauginiais lankais dar geresniam saugumui užtikrinti. Tiesa, pastarieji variantai yra populiaresni komercinės paskirties patalpose.
  • Stogo tilteliai – jei įrengdami savo stogą turite planų įsirengti tokį dalyką kaip saulės baterijų kompleksą ar tiesiog norite užtikrinti, jog būtų patogiai galima pasiekti skirtingas jo vietas, tuomet aktualūs bus stogo tilteliai, leisiantys užtikrintai atlikti darbus ant stogo.
  • Sniego užtvaros – galiausiai reikėtų paminėti ir sniego užtvaras, apie kurias jau šiek tiek užsiminėme anksčiau. Kitaip dar vadinami sniego barjerais, šie įrenginiai padeda saugoti pačio namo sistemas, turtą ir aplinkiniu žmones nuo nuošliaužų kurios gali kelti saugumo grėsmę.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme apsaugines tvoreles, kaip būtiną saugumo sistemą ant namo stogo. Nors šiuolaikiniai stogo sprendimai pasižymi ilgaamžiškumu ir puikia išvaizda, ne ką mažiau svarbu yra užtikrinti čia, savo ir kitų saugumą.

Vidutinis įvertinimas: / 5. Balsų skaičius:

Kontaktai
100% garantija geriausi Lietuvoje
Siųsti užklausą
Siųsti užklausą
+370 670 17767
X Siųsti užklausą
*Sutinku su Privatumo politika